بازديد دکتر مصاحب از خوشه انگشتر استان قم

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از خوشه انگشتر استان قم، بازدید نمود.
خوشه انگشتر استان قم شامل800 واحد تولیدی با اشتغالزایی مستقیم بالغ بر 1000نفر، سهم موثری در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی استان دارد.
به دلیل حضور گسترده گردشگران مذهبی استان قم، رشته انگشترسازی در قم گسترش پیدا کرده و روز به روز بر رونق آن افزوده می‌شود و جا دارد که با حمایت مسئولان امر زمینه تقویت هرچه بیشتر این رشته از لحاظ کمی و کیفی مورد توجه قرار گیرد و این رشته در لیست آثار صنایع دستی ثبت شود .با وجود زائر پذیری و هنرمندان زیاد در این رشته و دارا بودن رتبه نخست قم در داشتن معادن عقیق در کشور، می‌توانیم با کشور‌های خارجی هم در این عرصه رقابت داشته باشیم.
در همين راستا دکتر مصاحب در جریان سفر کاری خود به استان قم از خوشه انگتر استان و موزه سنگ های قیمتی قم با نام "یاقوت کویر" بازدید نمودند. در این موزه بیش از 1100 قطعه کانی نگهداری می شود که بزرگترین صفحه عقیق برش‌خورده دنیا، زیباترین اپیدوت‌های جهان که در قم تشکیل می شود و اسماء متبرکه ای که در برش های عقیق در آمده است، از جمله کانی های این موزه می باشد.
در این سفر آقای دکتر مصاحب در جریان آخرین دستاوردهای پیشرفت پروژه توسعه خوشه انگشتر قرار گرفتند. لازم به ذکر است و برنامه توسعه خوشه¬ای در دست تهیه می باشد که پس از پایان مطالعه شناختی و تدوین برنامه¬های عملیاتی، اقدامات اجرایی پروژه در سال 98  آغاز خواهد شد.

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها