امضای تفاهم نامه همکاری بين سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و انجمن نفت ایران

 آيين امضای تفاهم نامه همکاری بين سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران و انجمن نفت ایران در تالار اصفهان محل دائمي نمایشگاه‌هاي بین‌المللی تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در این مراسم که همزمان با نشست اعطای گواهینامه کیفیت در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، سعید محمدزاده معاون وزير نفت در امور مهندسی، پژوهش و فنآوري و اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اين تفاهم نامه را امضاء كردند.

معاون وزير نفت در امور مهندسی، پژوهش و فنآوري در اين نشست پیشنهاد ایجاد نهادی با حمایت وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران و محوریت انجمن نفت برای رفع مشکلات و چالش‌های سازندگان داخلی را مطرح کرد.

سعید محمدزاده افزود: سازندگان باید بتوانند با خیال آسوده از حفظ مالکیت معنوی خود، مشکلات‌شان را در این نهاد که به مثابه کلینیک صنعت نفت خواهد بود مطرح کنند.

وی اضافه كرد: انجمن نفت ایران نهاد مقتدری است، اما آیا ما نمی‌توانیم در تضمین کیفیت محصولات‌مان با بیش از يكصد سال سابقه صنعت نفت، به اقتدار و استقلال برسیم؟

معاون وزير نفت در امور مهندسی، پژوهش و فنآوري تأکید کرد: سازندگان داخلی که موفق به دریافت گواهینامه کیفیت از انجمن نفت شوند، به‌طور حتم باید در مناقصه‌ها در مقایسه با دیگر سازندگان، امتیاز بیشتری داشته باشند.

مهدی میرمعزی رئیس هیأت مدیره انجمن نفت ایران نیز خواستار درنظر گرفتن تمهیدات تشویقی از سوی وزارت نفت برای ترغیب سازندگان داخلی به دریافت گواهی کیفیت از این انجمن شد و گفت: ظرفیت بسیار مطلوبی برای تضمین و تأیید کیفیت کالاهای ساخت داخل در انجمن نفت پدید آمده است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کنیم.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نيز در اين نشست با بیان این‌که مجموعه وزارت نفت در برنامه ششم توسعه نزدیک به 200 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را هدف‌گذاری کرده است، گفت: 80 میلیارد دلار آن در حوزه ساخت و تجهیزات است که با مباحث پیمانکاری در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران پیوند زده می‌شود.

اصغر مصاحب با اشاره به این‌که این سازمان دو مدل توسعه‌ای را دنبال می‌کند، افزود: مدل توسعه‌ای خوشه‌ای به‌صورت افقی و مدل توسعه‌ای نظام مبادلات پیمانکاری فرعي (ISPX) به‌صورت عمودی دنبال و پیاده‌سازی می‌شود.

وي با بیان این‌که 10 مجموعه در این زمینه در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند، اضافه كرد: یکی از حوزه‌ها در مجموعه نظام مبادلات پیمانکاری در حوزه نفت و تجهیزات مرتبط با آن است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به این‌که 500 واحد صنعتي در کشور کار ساخت تجهیزات را انجام می‌دهند، ادامه داد: 90 درصد از این واحدها یعنی حدود 450 واحد، صنایع کوچک و متوسط است و انعقاد این تفاهم نامه رخداد خوبی است تا از طریق نظام مبادلات پیمانکاری با وزارت نفت ارتباط خوبی برقرار شود تا در راستای ارتقاء توانمند سازی در حوزه ISPX گام برداریم.

گفتنی است، معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جريان بازديد از بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، با حضور در محل غرفه‌هاي پروژه مبادلات پيمانكاري فرعي ايران (ISPX) و خوشه تجهیزات نفت و گاز اراک، از نزديك با دست اندركاران اين تشكل‌ها به گفت‌وگو پرداخت و در جريان فعاليت‌ها و توانمندي‌هاي آن‌ها قرار گرفت.

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها