لزوم تداوم و تنوع بخشي به سازوكارهاي حمايتي براي توانمند سازي هرچه بيشتر صنايع كوچك و متوسط كشور

رئیس دفتر رئیس جمهور صبح روز جمعه از غرفه سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید بازدید کرد.
 به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محمود واعظی در این بازديد، برپایی نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید را اقدامی قابل تقدیر خواند و گفت: استفاده از ظرفیت و توان داخلی در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و بهره گیری از مراکز علمی و شرکت‌های دانش بنیان، گامی ارزشمند در صنعت کشور محسوب می‌شود.
محمود واعظی افزود: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی باید به‌طور مستمر دایر باشد تا به ارتباط بهتر صنعت و دانشگاه بیانجامد.
وي همچنين با اشاره به افزايش میزان پرداخت تسهیلات به بخش‌های تولیدی و SMEها تا سقف 30 هزار میلیارد تومان، بر تداوم و تنوع بخشي به سازوكارهاي حمايتي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران براي توانمند سازي هرچه بيشتر صنايع كوچك و متوسط كشور تأكيد كرد.
در این بازدید، محسن صالحي‌نيا معاون وزير، رئيس هيأت مديره و مديرعامل و اصغر مصاحب معاون صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران درخصوص بیش از ۴۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، ۱۴ فن بازار منطقه‌اي و ۱۰ دبیرخانه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي وابسته به این سازمان حاضر در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید توضیحاتی را ارائه کرد.
رئيس دفتر رئيس جمهور پس از بازديد از نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در یادداشت اینستاگرامی خود از اختصاص ۴٠٠٠ میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از تولید قطعات در داخل کشور خبر داد.
در يادداشت محمود واعظی آمده است: "روز جمعه ساعاتی را به بازدید از نمایشگاه "فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید" اختصاص دادم. نمایشگاهی که به همت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شده و برخواسته از نیازهای کشور در شرایط خاص تحریمی است. ایده برگزاری این نمایشگاه خصوصاً در این شرایط کشور قابل تحسین است. قرار بر این است که از همه ظرفیت‌های داخلی برای طراحی و تولید [تمامي] نیازمندی‌های صنایع کشور که تا کنون تولید داخلی نداشته‌اند، بهره گیری شود. در طی این بازدید، گفت‌وگویی با مسئولان صنایع کشور، مسئولان وزارت صمت و برخی از قطعه سازان و تولید کنندگان عرصه صنعت داشتم. در این گفت‌وگوها مشخص شد که در صورت حمایت مالی، استعداد و توان لازم برای برآورده کردن نیازمندی صنایع کشور در داخل وجود دارد؛ از این رو مقرر شد در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و نوآوران و فعالان حوزه قطعه سازی، تا سقف ۴٠٠٠ میلیارد ریال به آن‌ها تسهیلات ارائه شود تا قطعات مورد نیاز صنایع را در داخل کشور تولید کنند. آن گونه که مسئولان برگزاری نمایشگاه به بنده گفتند، [تمامي] شرکت‌هایی که برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند، لازم‌ است پس از مذاکره و توافق اولیه با صنایع مذکور، مشترکاً به غرفه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این نمایشگاه که گویا در سالن 38B واقع شده، مراجعه نمایند و با تکمیل فرم‌های مربوطه و برنامه اقدام اولیه، از این بسته تشویقی ـ حمایتی استفاده نمایند."
نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید از ۲۷ لغایت ۳۰ تیر ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاست و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نیز با حضور فن بازارهاي منطقه‌اي، نظام مبادلات پيمانكاري فرعي و واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور در سالن 38B غرفه 34 میزبان بازدیدکنندگان است.

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها