تشریح خدمات قابل ارائه صندوق پژوهش و فناوری ایده آل صنعت امروز

جلسه تخصصی تشریح و تبیین خدمات قابل ارائه صندوق پژوهش و فناوری ایده آل صنعت امروز با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور و طرح های نوآورانه مبتنی بر تکنولوژی و دانش روز برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان، مدیرعامل صندوق مذکور در این جلسه که در سالن اجتماعات شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان برگزار شد خدمات صندوق را به دو بخش مالی و تخصصی تقسیم نمود و ضمن تشریح روند فعالیت ها اظهار کرد: حمایت و مشارکت با کنسرسیوم های تولیدی و صادراتی و شرکت های مدیریت صادرات بازار و سرمایه گذاری جسورانه در توسعه خوشه های کسب و کار، سرمایه گذاری خطرپذیر، مشارکت و سرمایه گذاری در ایجاد، توسعه، راهبری و توانمندسازی شرکتهای پژوهشی و فناوری و دانش بنیان از اهم موضوعات فعالیت های صندوق پژوهش و فناوری ایده آل صنعت امروز به شمار می روند.
 
رضوانی در خصوص خدمات مالی صندوق بیان کرد: این خدمات شامل سرمایه گذاری خطرپذیر، مشارکت مدنی، لیزینگ محصولات دانش بنیان، صدور ضمانت نامه، خرید و فروش اقساطی، قرض الحسنه ،خرید تضمینی و ... می شود.
 
وی افزود: خدمات تخصصی نیز مواردی مانند ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتهای دانش بنیان، نظارت و کنترل پروژه طرحهای پژوهشی، صنعتی؛ امکان سنجی و ارزش گذاری طرح ها، توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان، حل مسائل فناورانه شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور، تجاری سازی محصولات و فناوری ها را در بر می گیرد.
 
در ادامه، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان گفت: به طور معمول سرمایه گذاری در صنعت توأم با ریسک می باشد لذا کارکرد صندوق پژوهش و فناوری ایده آل صنعت امروز که سرمایه گذاری خطرپذیر را انجام داده و با صدور ضمانت نامه و لیزینگ محصولات میزان ریسک را به حداقل می رساند ظرفیت بسیار مطلوبی به شمار می رود.
 
اخلاق محمدیان با اشاره به اهمیت شرکتهای دانش بنیان عنوان کرد: امروزه امور بر مبنای تکنولوژی و دانش روز اداره می شود لذا وجود فعالیت این شرکت ها و رفع نیازهای فناورانه سایر بخش ها توسط آنان یک دستاورد می باشد که باید برای حفظ و ارتقای آن به انحای مختلف کوشید.

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها