بنگاه‌های اقتصادی کوچک، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بیان این‌که دولت بایستی سرمایه در گردش صنایع کوچک را با پرداخت وام به آن‌ها تأمین کند، گفت: تأمین مواد اولیه و ارائه تسهیلات، زمینه توسعه صنایع را فراهم می‌کند.

به گزارش روابط عمومي ايزپيو، نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک اظهار كرد: صنایع کوچک، زودبازده هستند و ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال دارند. از سوی دیگر، به‌راحتی می‌توان با تغییر کاربری، نوع تولیدات آن‌ها را تغییر داد. بنابراین در صورتی که تولید یک محصول بازده مناسب را برای بنگاه به همراه نداشته باشد، با تغییر نوع محصول تولیدی، بنگاه به سودآوری می‌رسد.

وي افزود: راه‌اندازی و توسعه بنگاه‌های اقتصادی کوچک به فنآوري‌‌های برتر دنیا نیاز ندارد و به‌راحتی می‌توان با فنآوری داخلی، شرایط برای توسعه و رونق این بنگاه‌ها را فراهم کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بنگاه‌های اقتصادی کوچک فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است، اضافه کرد: مدیریت و ساماندهی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط به مراتب ساده‌تر از صنایع بزرگ است. از سوی دیگر، بنگاه‌‌های بزرگ در بازه زمانی طولانی‌تری به بازدهي اقتصادی می‌رسند. به‌طور مثال، احداث و بهره‌برداری از یک سد بزرگ علاوه بر سخت و زمان‌بر بودن، به سرمایه زیادی نیاز دارد، درحالی که می‌توان با ایجاد آب بندهای کوچک، در مدت کوتاه‌تر و سرمایه کمتر به هدف مورد نظر دست یافت.

قاضي‌پور با بیان این‌که بنگاه‌های اقتصادی کوچک برای فعالیت به حمایت نیاز دارند، تأکید کرد: یکی از راهکارهای نجات اقتصاد و جلوگیری از افزایش بیکاران در شرایط فعلی، حمایت از صنایع کوچک است. دولت بایستی سرمایه در گردش صنایع کوچک را با پرداخت وام به آن‌ها تأمین کند.

وی ادامه داد: دولت باید با تأمین مواد اولیه و ارائه تسهیلات، زمینه گسترش و توسعه صنایع و سوددهی آن‌ها را فراهم کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بیان این‌که عدم حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک، ورشکستگی آن‌ها را به دنبال دارد، یادآور شد: در صورت ورشکستگی صنایع کوچک، تعداد بیکاران روز به روز افزایش پیدا می‌کند و این بنگاه‌ها نمی‌توانند تسهیلات دریافتی خود را بازپرداخت کنند. بنابراين نیاز است بانک مرکزی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت از تعطیلی صنایع کوچک جلوگیری کند.

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها