فرصت‌های اشتغال در دل صنایع کوچک نهفته است

يك عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بیان این‌که فرصت‌های اشتغال در دل صنایع کوچک نهفته است گفت: افزایش کارآیی صنایع بزرگ نیازمند تکمیل زنجیره تولید در بخش‌های کوچک تولیدی است.
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران،‌ علی اسدی کرم در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار كرد: اگر به تاریخچه صنایع بزرگ مولد و درآمدزا در دنیای صنعت نگاه بیاندازیم، به سادگی متوجه خواهیم شد که تولید مستمر در صنایع بزرگ نیازمند نگاه ویژه به صنایع کوچک است تا بتوان چرخه اقصادی تولید را به نحو مطلوب به حرکت درآورد.
وي افزود: اگر بتوانیم معضلات زنجیره‌های تولید و تأمین در حوزه اقتصاد در صنایع کوچک را برطرف کنیم، می‌توان بسیاری از مشکلات در حوزه صادرات را نیز مرتفع کرد و این درحالی است که توسعه صنایع کوچک و متوسط رمز توسعه اقتصادی دهه آینده است.
نماینده مردم شهر بابک در  مجلس شورای اسلامی با اشاره به اين‌كه صنایع کوچک نقش بی بدلیلی در حوزه اقتصاد دارد اضافه كرد: صنایع کوچک و متوسط از طریق چهار فرآیند از جمله کارآفرینی، نوآوری و تغییر فنآوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد جهانی تأثیر می‌گذارند.
اسدي كرم تأكيد كرد: توسعه بنگاه‌های اقتصادی زودبازده کوچک و متوسط به منظور افزایش رشد، ایجاد درآمد، اشتغال و کاهش فقر می‌بایست از اولویت‌های اساسی دولت قرار بگیرد.

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها