تهیه بسته بیمه‌ای برای صنایع کوچک و متوسط

0

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد: تهیه بسته بیمه‌ای برای صنایع کوچک و متوسط با هدف کاهش ریسک های کسب وکار
 تفاهم نامه همکاری مشترک بین مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران با هدف بهبود فضای کسب‌ و‌ کار برای صنایع کوچک و متوسط از طریق کاهش ریسک‌های کسب و کار و همچنین ایجاد امنیت و آرامش روانی و اقتصادی برای این صنایع  به امضا رسید.
 به گزارش روابط عمومی و بین الملل، دکتر سید محمد علی سید ابریشمی در این مراسم، این      تفاهم نامه را در راستای افزایش همکاری در جهت ترویج فرهنگ بیمه و حمایت از صنایع کوچک و متوسط و بهره مندی این صنایع از مزایای بیمه عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اجرای این اقدامات شاهد تسهیل و رونق فعالیتهای اقتصادی، افزایش ضریب امنیت و کاهش ریسک صنایع کوچک  در فضای کسب وکار باشیم.
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه صنایع کوچک با بروز برخی مشکلات در سالهای گذشته در موقعیت مطلوبی قرار ندارند، تصریح کرد: این صنایع عمدتا با کمبود نقدینگی روبه رو بوده و طی سالهای گذشته با لطمات زیادی دست و پنجه نرم کرده اند.
 وی افزود: در جهت خروج صنایع کوچک از این وضعیت باید سیاستهای حمایتی در نظر گرفته شود که یکی از این سیاستها حمایت های بیمه ای است، تا این صنایع را از جهت خسارت هایی که ممکن است به دارایی و یا پرسنل آنها وارد شود، مصون بدارد.
  دکتر سید ابریشمی خاطر نشان کرد: امیدواریم با ایجاد بسترهای مناسب در شهرکها و نواحی صنعتی و تهیه بسته حمایتی بیمه ای برای صنایع کوچک بتوانیم ریسک این صنایع را کاهش دهیم.
 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه با اشاره به انعقاد بیش از 64 هزار قرارداد همکاری با متقاضیان سرمایه گذاری در شهرکها ونواحی صنعتی گفت: از این  قراردادهای منعقد شده، 34 هزار واحد صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده اند.
 دکتر سید ابریشمی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در smeها مشغول به کار هستند، گفت:  از این تعداد حدود 700 هزار نفر در واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی فعالیت می کنند.
 وی همچنین با اشاره به ایجاد زیرساختهای زیربنایی نظیر آب، برق، گاز و تصفیه خانه و … در شهرکها و نواحی صنعتی و بسترسازی برای حضور سرمایه گذاران در این مناطق خاطر نشان کرد: سازمان آمادگی دارد زمینه آموزش و ترویج فرهنگ بیمه و شناساندن بسته بیمه صنایع کوچک به‌ واحدهای صنعتی کوچک  را با همکاری شرکت بیمه ایران  فراهم کند.
  معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در پایان از استقرار نمایندگان بیمه در مراکز خدمات فناوری کسب و کار سراسر کشور استقبال کرد و گفت: امیدواریم بسته بیمه صنایع کوچک با همکاری دو مجموعه در شهرکها ونواحی صنعتی  عملیاتی شود.
 تاکید مدیر عامل شرکت بیمه برافزایش همکاری و رضایت صنایع کوچک
مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران نیز در مراسم امضای تفاهم نامه با اشاره به سابقه 80 ساله این بیمه در کشور، اظهار داشت: در حال حاضر بیمه ایران بزرگترین شرکت بیمه دولتی است که خدمات خرد و کلان به تمامی صنایع اعم از نفت، گاز، پتروشیمی و … ارائه می کند.
 محمود امراللهی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ بیمه ای در سراسر کشور خاطر نشان کرد: ما آمادگی داریم در راستای معرفی و شناساندن  فرهنگ بیمه، با سازمان صنایع کوچک همکاری‌های لازم را داشته باشیم.
 وی با اشاره به بسته بیمه ای صنایع کوچک افزود: این بسته به گونه ای ست که درآمدها وهزینه ها بالانس شده و خدمات مناسبی به صنایع ارائه می کند.
مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران در پایان اظهار امیدواری کرد با افزایش همکاری بین دو مجموعه رضایت صنایع نیز فراهم شود و باعث آرامش خاطر و رضایت سازمان نیز شود.
 گفتنی است این تفاهم نامه در هشت ماده  بین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد.
 

Leave A Reply