قرارداد پروژه توسعه خوشه پلی اتیلن و صنایع پایین دستی پتروشیمی توسط شرکت شهرکهای صنعتی کرمانشاه

0

وب سایت خوشه های کسب و کار    

گروه خبر: سازماندهی صنایع کوچک در قالب خوشه های صنعتی، در برنامه کاری شرکت شهرک های صنعتی قرارگرفته است

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گفت: این شرکت در راستای سیاست های سازمان متبوع همزمان با ایجاد زیر ساخت ها و ایجاد و توسعه شهرکها و نواحی صنعتی، سازماندهی صنایع کوچک در قالب خوشه های صنعتی را در برنامه کاری خود قرارداده است.

شاهپور قنبری افزود: این پروژه که از جمله مصوبات سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به استان است، پس از انجام مطالعات امکان سنجی و تعیین عامل توسعه ذیصلاح از ابتدای آبانماه سال جاری آغاز شده و در مرحله مطالعه شناختی قراردارد.

وی تصریح کرد: در این پروژه تلاش می شود با بهره گیری از قابلیت ها و مزیت های منحصر فرد استان من جمله قرارگیری در مسیر خط لوله پلی اتیلن غرب کشور، برخورداری از سه پتروشیمی، وجود واحدهای صنعتی متعدد در زمینه صنایع پایین دستی پتروشیمی، وجود نیروی انسانی کارآمد و دانش فنی بالا در سطح استان و… واحدهای صنعتی ذینفع خوشه را از طریق هم افزایی، توسعه ارتباطات شبکه ای، ایجاد و تقویت واحدهای تخصصی، شکل گیری تشکل ها، شبکه های فراگیر به سمت توسعه رهنمون شوند.

قنبری خاطر نشان کرد: مدل توسعه خوشه ای که با بهره گیری از روش و دستورالعمل بروزآوری شده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در بسیاری از خوشه های توسع نیافته کشور موثر بوده است ، امکان ارتقاء توان رقابتی و بستر توسعه واحدهای صنعتی را فراهم خواهد آورد.

 

Leave A Reply