ظرف کمتر از دوسال آینده 250 هزار اشتغال در کشور ایجاد خواهد شد.

0

ظرف کمتر از دوسال آینده 250 هزار اشتغال در کشور ایجاد خواهد شد.    

گروه خبر: ظرف کمتر از دوسال آینده 250 هزار اشتغال در کشور ایجاد خواهد شد.

وزیر صنعت ، معدن وتجارت با اشاره به واحدهای صنعتی کوچک که کمتر از ظرفیت خود کار می کنند و متوقف هستند، اظهار داشت: ما پیشنهاد دادیم که اگر 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به این واحدها  و طرحهای نیمه تمام بالای 80 درصد پیشرفت  تخصیص یابد  ظرف کمتر از دوسال آینده 250 هزار اشتغال در کشور ایجاد خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی وبین الملل،محمدرضا نعمت زاده در همایش 50 سال تلاش سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران که با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت: این پیشنهاد هم اکنون به صورت مکتوب به هیات دولت ارائه شده است که امیدواریم هرچه سریع تر اجرایی شود.

وی با بیان اینکه  81  هزار واحد صنعتی کوچک  با اشتغالی بالغ بر یک میلیون نفر در کشور فعال است ، گفت: این صنایع 17 درصد ارزش تولیدات صنعتی کشور را ازآن خود کرده‌اند.

 نعمت زاده درادامه افزود: دولت یازدهم پس از تلاش در اتخاذ سیاست های صحیح اقتصادی و مهار تورم از ابتدای سال جاری با تشکیل جلسات و کار گروه های تخصصی بر آن شد امسال را سال آغاز خروج از رکود باشد و اصلی ترین فعالیت دولت در سال جاری هم فعالیت در راستای خروج از رکود است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به  ارائه لایحه حمایت از تولید  به مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب این لایحه توان مالی و پولی بانک ها ارتقا می یابد و حمایت از صنایع رقابت پذیر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وزیر صنعت،معدن وتجارت با بیان اینکه این لایحه در 30 ماده تهیه و تقدیم مجلس شده است، اظهار امیدواری کرد از فردا یک فوریت این لایحه در مجلس به تصویب برسد.

نعمت زاده خاطرنشان کرد: سیاست های مورد نظر در این لایحه در سه سطر تهیه شده است و این برای اولین بار است که دولت یک سیاست منسجم و یک پارچه در راستای رسیدن به یک هدف تهیه و تبیین کرده است.

وی با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: این سیاست ها پایه و رهنمودی برای تدوین سیاست های اجرایی کشور است و اگر بخواهیم کشور به سمت توسعه حرکت کند باید این سیاست ها به طور دقیق اجرا شود.

وزیرصنعت، معدن وتجارت ادامه داد: تقویت بنیه بانک ها، تهاتر و تسویه بدهی بخش خصوصی، تامین سرمایه مورد نیاز بنگاه ها توسط سازمان بورس، تسهیل امور مالیاتی بخش خصوصی از جمله محورهای عمده این لایحه به شمار می آید.

نعمت زاده اضافه کرد: تمام سرمایه گذاری ها که از محل اندوخته ها و سود تقسیم نشده باشد، بر اساس این لایحه مورد بخشودگی 100 درصدی مالیاتی خواهد شد.

وی همچنین در بخش دیگری از سحنان خود با اشاره به برندسازی و واردات برندهای مهم تجاری خارجی گفت: متاسفانه در بازار کالاهای معتبر خارجی به وفور وجود دارد که ما پیشنهاد کردیم صاحبان این برندها در ایران به تولید بپردازند ضمن اینکه از یک بخشودگی مالیاتی نیز برخوردار خواهند شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال حرکت به سمت قانونمند کردن برندهای صنعتی و تولیدی کشور است.

وی به قانون افزایش بهره وری کشاورزی که در سال 89 به تصویب رسید اشاره کرد و یادآور شد: در این قانون به اشتباه واگذاری مالکیت زمین به همه طرح ها ممنوع شد که ما در این لایحه پیشنهاد کردیم شهرک های صنعتی از این امر مستثنی شوند.

 وزیر صنعت ، معدن وتجارت در بخش دیگری  از سخنانش با اشاره به بسته خروج از رکود  خاطرنشان کرد: این بسته  از نظر شکلی برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده است .

 نعمت زاده با بیان اینکه دولت  با ارائه کردن برنامه هایش به صاحب نظران و اقتصاددانان برای نقد عالمانه  ، متفاوت از دولت های پیشین رفتار کرده است،  افزود: همه می توانند در تدوین این بسته دخالت داشته و در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور گام بردارند.

 

 

Leave A Reply