طرح و نقشه نمونه فرش از نخ ابریشم تولید داخل در حال آماده سازی نهائی است

0

طرح و نقشه نمونه فرش از نخ ابریشم تولید داخل در حال آماده سازی نهائی است    

گروه خبر: به منظور بافت این نمونه فرش، طرح ها و نقشه های مختلفی پیشنهاد گردید و سرانجام از بین طرح های پیشنهادی، طرح تیمچه فرش قم انتخاب شد.

به گزارش وب سایت خوشه های کسب و کار، آقای خوشگفتار مقدم، رئیس انجمن هنرمندان طراح طرح و نقشه نمونه فرش از نخ ابریشم تولید داخل در حال آماده سازی نهائی استو نقاش فرش قم از مراحل پایانی آماده سازی طرح و نقشه این نمونه فرش خبر داد و گفت:به منظور بافت این نمونه فرش، طرح ها و نقشه های مختلفی پیشنهاد گردید و سرانجام از بین طرح های پیشنهادی، طرح تیمچه فرش قم انتخاب شد.

وی در مورد دلایل انتخاب این طرح برای نمونه فرش اظهار داشت: سابقه تاریخی این گنجینه معماری اسلامی موجب شد تا طرح آن که به عنوان نماد فرش قم می باشد، انتخاب گردد.

خوشگفتار مقدم در ادامه افزود: تيمچه بزرگ بازار قم كه در بخش شمالي بازار نو شهر قم واقع شده است به دليل قدمت تاريخي، بهره‌گيري از هنر اصيل ايراني در احداث آن و اهميت از بعد تجاري جايگاه ويژه‌اي در ميان مردم قم دارد. اين بنا از ابتدا جهت تجارت فرش ساخته شده است و با توجه به اينكه فرش يكي از مهمترين محصولات هنري و صنعتي قم مي‌باشد، آن را به عنوان نماد و سمبلی از فرش قم در نظر می گیرند.

.

 

Leave A Reply