دومین همایش صنعت چوب استان قم برگزار شد

0

گروه خبر: دومین همایش صنعت چوب استان قم با حضور مسئولان استانی، فعالان صنعت چوب و واحدهاي صنعتي مستقر در شهرك صنعتي ثامن الائمه(ع) در سالن همایش های مجتمع وتوس قم برگزار شد.

دومین همایش صنعت چوب استان قم با حضور مسئولان استانی، فعالان صنعت چوب و واحدهاي صنعتي مستقر در شهرك صنعتي ثامن الائمه(ع) در سالن همایش های مجتمع وتوس قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قم؛ مهندس روح الله ابراهيمي در همایش صنعت چوب استان با اشاره به آغاز موفق دفتر توسعه خوشه مبلمان در قم اظهارداشت: توسعه خوشه های کسب و کار از جمله عوامل مهم در رشد کسب و کار و رونق اقتصادی در بخش هاي مختلف توليدي و صنعتي استان هستند.

وي بيان داشت: در استان قم ایجاد خوشه های کسب و کار جزء برنامه های شرکت شهرک های صنعتی قرار گرفته است و تاکنون سه خوشه کسب و کار فرش، کفش و مبلمان توانسته اند با توسعه خود در راستاي تكاليف و وظايف از پيش تعيين شده فعاليت نمايند.

وی در ادامه مزیت ها و پتانسیل صنعت چوب در قم را مد نظر قرار داد و خاطر نشان ساخت: در راستای بهره گیری هرچه بیشتر از ظرفیت های این صنعت شهرکت تخصصی صنعت چوب با نام ثامن الائمه(ع) برای اولین بار در کشور در قم راه اندازی و به بهره برداري رسيد.

 مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با اشاره به اینکه مساحت شهرک تخصصی صنعت چوب (شهرک صنعتی قنوات) بالغ بر 140 هکتار می باشد عنوان کرد: این شهرک درحال  واگذاری می باشد و واحدهای صنعتی می توانند با حضور در این شهرک صنعتی صنفي از مزایای  و خدمات متنوع و كمك هاي فني و اعتباري مربوط به صنعت بهره مند شوند.

ابراهیمی افق صنعت استان قم را روشن ارزيابي و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های موجود صنعتی استان ما می توانيم در افق 1404 جزء استانهاي برتر صنعتی باشيم.

وي در پايان تاكيد كرد: مراكز دانشگاهي وعلمي كاربردي و فني حرفه ايي مي بايست نياز صنعت درودگري به نيروي ماهر و متخصص را مد نظر قرار داده و براي تربيت نيروهاي مستعد برنامه ريزي جدي نمايد.

سیدرضا دهناد معاون برنامه ریزی استانداری قم نیز در این همایش با اشاره به اینکه طی سال های اخیر به لحاظ اقتصادی تحولات و جهش های خوبی داشته است اظهار داشت: نگاهاه در حوزه اقتصادی به قم بلند مدت است و طی سال های اخیر در قم شاهد تحولات بسیاری در حوزه های به خصوص حوزه اقتصادی هستیم.

وی با اشاره به اینکه قم به لحاظ جغرافیایی در یک نقطه مطلوب قرار گرفته است گفت: قم چهارراه مواصلاتی کشور است و لذا این امر می تواتند برای صاحبان صنایع یک فرصت باشد  که می بایست از این مزیت  و فرصت بهره کافی  گرفته شود

دهناد در ادامه با بیان اینکه متاسفانه یکی از مشکلات اصلی صنایع ما به خصوص صنعت چوب چک بازار بودن آن است افزود امروزه بازار صنایع ما بخصوص صنعت چوب نسیه محور و چک محور است و وقتی بازار اینگونه تعریف شود آسیب زاست و می تواندمشکلاتی را به وجود آورد که در این زمینه می بایست اقدامات اساسی صورت گیرد و در این زمینه بانک ها می توانند مدلی را تعریف کنند تا معرف کننده بتواند قدرت خرید داشته باشد .

وی با اعلام این مطلب در گذشته به مبلمان به عنوان کالای لوکس نگریسته می شد گفت: امروزه این کالا ضرورت پیدا کرده و در نگاه ها نیز به آن نسبت به گذشته فرق کرده است.

گفتني است در پايان اين مراسم جمعي از فعالان پيشكسوت، جوانان كار آفرين و توليد كنندگان نمونه صنعت درودگري قم با اهداء لوح سپاس و تنديس مورد تجليل قرار گرفتند.

Leave A Reply