سومين جشنواره استانی خوشه کفش ماشینی قم برگزار می شود

0

گروه خبر: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم ازبرگزاری سومین جشنواره استانی خوشه كسب و كار کفش ماشینی در استان خبر داد.

گروه خبر: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم ازبرگزاری سومین جشنواره استانی خوشه كسب و كار کفش ماشینی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قم؛ روح الله ابراهیمی در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبراظهار داشت: سومين جشنواره با حضور میهمانان داخلی و خارجی پنج شنبه هفته جاری از ساعت 9 الی 14 در مجتمع وتوس قم بگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره بيان داشت: با توجه به اینکه صنعت کفش قم به رغم اختصاص بیش از 70 درصد از تولید کشور از چشم مسوولان و حتی مردم قم مغفول مانده است، بدنبال آن هستيم تا با برگزاری این جشنواره ظرفیت و شاخص های آن را از لحاظ اقتصادی و اجتماعی معرفی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: صنعت کفش ماشینی در قم علاوه بر اختصاص سهم بالایی از تولید کشور، محصولات خود را به عراق و دیگر کشورهای خاورمیانه، آفریقا و آسیای میانه صادر می کند.

مهندس ابراهیمی همچنین تجلیل از کارآفرینان و پیشکسوتان نمونه استان را از دیگر برنامه هاي برگزاری سومین جشنواره خوشه کفش ماشینی دانست، و افزود: با توجه به وجود فعالان با تجربه و با سابقه در این حوزه در قم ما امسال مانند دو دوره گذشته از تعدادی ازپيشكسوتان تجلیل به عمل می آوریم.

وی با اشاره به برخی از مسایل و مشکلات موجود در صنعت کفش استان، تاكيد كرد: طرح مشكلات وموانع با مسوولان قم توسط مدیران واحدهای صنعتی از دیگر اهداف مدنظر برای برگزاری این جشنواره به شمار می رود.

وی تصریح کرد: درجشنواره استانی صنعت کفش قم، برخی تولید کنندگان از استانهای آذربایجان شرقی ، اصفهان ، تهران و خراسان رضوی و بازرگانانی از عراق ، افغانستان و کشورهای آسیای میانه حضور دارند.

گفتني است؛ صنعت کفش و دمپایی قم در کنار صنایعی دیگری همچون فرش،مبلمان،سوهان و چاپ و نشر از جمله عوامل و محرک های رشد و توسعه در این استان به شمار می روند.

Leave A Reply