توجه به تولید و صنعت؛ تنها راه حل رفع بحران اشتغال

0

گروه خبر: باید تدابیر ویژه  برای  رفع مشکلات واحدهای صنعتی تملک شده توسط بانکها درنظر گرفته شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تنها راه حل رفع بحران اشتغال کشور را توجه به تولید و صنعت  اعلام کرد وگفت:  باید تدابیر ویژه  برای  رفع مشکلات واحدهای صنعتی تملک شده توسط بانکها درنظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی  و بین الملل ، دکتر سید محمد علی سید ابریشمی در سفر یک  روزه به استان مازندران با اشاره به اینکه بیشترین آمارواحدهای تملک شده توسط بانکها دربخش صنعت  مربوط  به این استان  بوده است، تصریح کرد:92  درصد واحدهای صنعتی  کل کشور  را  صنایع کوچک تشکیل می دهد که این صنایع عمدتا در شهرکها و نواحی صنعتی مستقر  هستند و حدود 24 درصد سرمایه گذاری و 42 درصد اشتغال کشور را تشکیل می دهند.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش مشکلات استانهای شمالی در حوزه اشتغال را بیشتر از سایر استانها عنوان و تاکید کرد:  اگر  به سرعت برای صنعت و سرمایه گذاری ، در این استانها تدبیر خاصی صورت نگیرد ، بر این مشکلات افزوده خواهد شد.

 وی  با بیان اینکه دولت در فاز اول اجرای قانون هدفمندی یارانه ها  حدود 30 هزار میلیارد ریال  برای حمایت از بخشهای تولیدی کشور درنظر گرفته است ، تصریح کرد: در جهت رفع مشکلات زیر ساختی  شهرکها ونواحی صنعتی استان نیز تمهیداتی درنظر گرفته شده است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران  درادامه این سفر یک روزه درنشستی با استاندار به بررسی وضعیت صنایع استان پرداخته و در خصوص رفع مشکلات زیر بنایی وحمایت از تولید نیز تصمیمات لازم اتخاذ شد.

  دکتر سید ابریشمی دردیدار با حضرت آیت الله نظری نیز ضمن بهره مندی از رهنمودهای ایشان به تشریح وضعیت صنعت و تولید این استان پرداخت.

 گفتنی است، مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران  در این سفر یک روزه از تعدادی از واحدهای صنعتی  مستقر در شهرکها ونواحی صنعتی استان  از جمله ساری ،قائم شهر وسواد کوه بازدید کرد.

Leave A Reply