بازدید مدیر عامل صندوق مهر امام رضا(ع) کشور از شهرک صنعتی شماره یک اهواز

0

گروه خبر: اولین جلسه هم اندیشی میان شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان و صندوق مهر امام رضا(ع) با هدف معرفی تسهیلات و ارائه راهکار برای پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی برگزار شد .

اولین جلسه هم اندیشی میان شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان و صندوق مهر امام رضا(ع) با هدف معرفی تسهیلات و ارائه راهکار برای پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان، در این جلسه معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق مهرامام رضا(ع) از اعطای تسهیلات قرض الحسنه به خوشه های صنعتی این استان خبر داد.

علی اصحابی، با اشاره به رویکرد جدید صندوق در پرداخت تسهیلات گفت: توجه به کسب و کارهای خرد و کوچک با محوریت بازار و بر پایه حمایت از پشتیبان‏ها و کارآفرینانی که دارای سوابق کاری در حوزه کسب و کار خرد هستند، برنامه ریزی شده است.

 وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه همکاری صندوق مهر امام رضا(ع) و سازمان صنایع کوچک و شهرک‏های صنعتی ایران، اظهار داشت: براساس تفاهم نامه تسهیلات صندوق به شرکت های پشتیبان خوشه های صنعتی تعلق خواهد گرفت تا شرکت پشتیبان نسبت به تهیه مواد اولیه بصورت یکجا، تأمین تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز و شناسایی بازار فروش اقدام نماید.

 اصحابی در ادامه به تشریح برنامه های صندوق در حمایت از تولیدات و برندهای داخلی در قالب توسعه شبکه فروش و توسعه شبکه توزیع پرداخت.

 معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق مهرامام رضا(ع) درزمینه رویکرد جدید صندوق اظهار داشت: در رویکرد جدید صندوق به دنبال حمایت از تولید محصولات بازار محور می باشد و در این خصوص نقش پشتیبان در مطالعه بازار و هماهنگ نمودن تولید با نیازهای بازار می تواند بسیار مؤثر و کارساز باشد.

 همچنین مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: بازدید مدیر عامل صندوق مهر امام رضا (ع) کشور از شهرک صنعتی شماره یک اهواز برای بررسی و ارائه راهکار عملی جهت پرداخت تسهیلات بر اساس دستورالعمل های صندوق با استقبال خوب واحدهای صنعتی روبرو شد .

 “اخلاق محمدیان” افزود: بر اساس توافقات به عمل آمده مقرر شد با وثیقه قرار دادن محل اجرای طرح، امکان پرداخت تسهیلات جهت کارگاه های در حال ساخت به متقاضیان واجد شرایط که از سوی این شرکت معرفی میشوند انجام پذیرد.

 وی با اشاره به اینکه از دیگر حمایت های صندوق مهر امام رضا(ع) از واحدهای صنعتی می توان به کمک هزینه شرکت در نمایشگاه های مختلف در قالب تسهیلات نام برد اظهار داشت: مبلغ این تسهیلات با توجه به نوع هر طرح براساس ضوابط و دستور العمل صندوق تعیین می گردد .

 رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان گفت: در راستای تفاهم نامه منعقده میان سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و صندوق مهر امام رضا(ع) کشور در خصوص عملیاتی شدن این تفاهم نامه مقرر شد تیم کارشناسی صندوق با همراهی کارشناسان شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان نسبت به بازدید و بررسی واحدهای عضو خوشه های صنعتی استان اقدام و نسبت به ارائه راهکار برای پرداخت تسهیلات در اسرع وقت اقدامات لازم را به عمل آورند .

 محمدیان اظهار داشت: تا کنون 55 واحد صنعتی عضو خوشه های صنعتی استان نسبت به تکمیل فرم های تسهیلات اقدام نموده اند که در صورت اجرایی شدن تفاهم نامه پرداخت تسهیلات به این واحدها صورت خواهد پذیرفت .

 وی افزود: سایر واحدهای صنعتی عضو 4 خوشه صنعتی نفت، گاز و پتروشیمی، پوشاک، خرما و آبزی پروری که تا کنون نسبت به تکمیل و ارائه  فرم های مربوطه دریافت تسهیلات از صندوق مهر امام رضا(ع) اقدام ننموده اند می توانند جهت کسب اطلاعات و ارائه درخواست تسهیلات به معاونت صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان مراجعه نمایند .

 یادآور میشود صندوق مهر امام رضا(ع) برای توسعه بازار واحدهای صنعتی که دارای برند هستند و قصد اعطای نمایندگی در قالب دفاتر فروش در شهرستانها و یا استانهای دیگر را دارند با شرایط خاص تا سقف یک هزار میلیون ریال برای رهن محل نمایندگی تسهیلات اعطا می نماید

Leave A Reply