نخستین جشنواره ملی طراحی بسته بندی در قزوین

0

گروه خبر: نخستین جشنواره ملی طراحی بسته بندی در قزوین

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین از برگزاری نخستین جشنواره ملی طراحی بسته بند با رویکرد توسعه خوشه های صنعتی در 29  مهرماه سالجاری دنخستین جشنواره ملی طراحی بسته بندی در قزوین ر استان قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین، عبدالقهار ناصحی در جلسه کمیته هماهنگی این جشنواره با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره ملی طراحی بسته بندی در قزوین گفت: این جشنواره نخستین رویدادیست که با هدف تقویت بنیه علمی و حرفه ای صنایع کشور و شناسایی نقاط ضعف و بهره گیری از طراحان متخصص در حوزه  بسته بندی محصولات برگزار می شود.

وی با اشاره به استقرار200 واحد صنعتی بسته بندی  و سایر ذینفعان در استان که به طور مستقیم مواد لازم در بسته بندی را تولید می کنند،گفت:اگرچه استان قزوین یک درصد مساحت کشور را شامل می شود ولیکن حدود ده درصد ظرفیت مواد بسته بندی در استان مستقر است که این ظرفیت پتانسیل بسیار مناسبی برای ایفای نقش ملی می باشد.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکلاتی که در بخش تولید داریم این است که به دلیل نقاط ضعفی که در بحث بسته بندی وجود دارد، نتوانسته ایم در بازارهای جهانی و در حوزه صادرات آن گونه که باید وارد شویم.

ناصحی با اعلام اینکه فراخوان مسابقه ملی طراحی بسته بندی اطلاع رسانی شده است ، بیان کرد: با توجه به برگزاری جلساتی که تاکنون در شهرکهای صنعتی و با همکاری سازمان توسعه تجارت صورت گرفته ،مقدمات کار فراهم شده است.

ناصحی با اشاره به تولید محصولات استراتژیک از جمله کشمش، شیرینی سنتی ، زیتون ، پسته و …. در قزوین اعلام کرد: تحول در طراحی بسته بندی این محصولات در اولویت کاری ما قرار دارد تا این محصولات را جهانی کنیم.

صنعت بسته بندی اهمیت ویژه ای در فروش محصول به ویژه صادرات و ارزآوری برای کشور را دارد که در همین زمینه استان قزوین تمرکز ویژه ای بر روی این صنعت مهم دارد و در این رابطه ادارات مرتبط با همکاری جهت ایجاد شبکه مجازی در حال همیاری جهت توسعه آن هستند.

Leave A Reply