برنامه های ویژه دولت برای حمایت از صنایع کوچک

0

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت از برنامه های ویژه دولت برای حمایت از صنایع کوچک خبرداد و اظهارامیدواری کرد با اختصاص تسهیلات  به این صنایع  به زودی شاهد فعال شدن واحدهای صنعتی مشکل دار باشیم.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل ، دکتر سید محمدعلی سید ابریشمی در دومین روز از سفر خود به استان فارس ، ضمن بازدید از برخی واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی درنشستی با صنعتگران،‌ بر حمایت از صنایع مستقر در شهرکها ونواحی صنعتی و توسعه زیرساختهای موجود در این مناطق تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در جلسه کارگروه توسعه صنایع و سرمایه گذاری شهرستان اقلید نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در توسعه صنعتی و اشتغال کشور، حمایت از این صنایع را از اولویت ها و برنامه های مهم سازمان بیان کرد و گفت: یکی از راهکارهای دولت، برای حمایت از این صنایع اختصاص تسهیلات  است که در این زمینه دولت  برنامه های ویژه ای در نظر گرفته است.    

دکترسید ابریشمی افزود: برای حفظ اشتغال موجود و خروج از رکود صنایع کوچک و متوسط در شهرکهای صنعتی، بیش از صد هزار میلیارد ریال منابع نیاز است که امیدواریم با اختصاص تسهیلات به صنایع بتوانیم علاوه بر فعال کردن مجدد واحدهای راکد،  واحدهایی که با ظرفیت پایین به فعالیت می پردازند را نیز فعال کنیم.

دکتر سید ابریشمی در ادامه با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ، سازمان درآمد هزینه ای است ، گفت: باتوجه به محدودیت منابع مالی، تمام تلاش خود را به منظور فراهم کردن امکانات مورد نیاز برای صنعتگران در شهرکهای صنعتی به کار خواهیم بست .

وی همچنین از تخفیف 60 درصدی در واگذاری زمین در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته خبرداد و گفت: امیدواریم با تخصیص این تخفیفات شاهد توسعه صنعتی در مناطق کم برخوردار باشیم.

 گفتنی است، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین روز از سفر خود به استان فارس از شهرکهای صنعتی فتح آباد مرودشت، سنگ خرمبید، ناحیه صنعتی تیمارجان اقلید و شهرک صنعتی آباده بازدید و در جلسه با صنعتگران مسائل و مشکلات آنان را  مورد بررسی  قرارداد.

 همچنین در این بازدید استانی علاوه بر بهره برداری از ساختمان مرکز فناوری و کسب وکار شهرک صنعتی آباده و یک طرح صنعتی در این شهرک  ،  ناحیه صنعتی خنجشت اقلید  نیز با حضور  معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ،  به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

Leave A Reply