تصویب طرح پرداخت تسهیلات بانکی به صنایع کوچک کشور

0

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران در نشستی صمیمی با صنعتگران استان چهارمحال و بختیاری در شهرک صنعتی شهرکرد گفت: تلاش دولت در ارایه لوایح به مجلس شورای اسلامی ، حمایت از تولید است.

 به گزارش روابط عمومی وبین الملل، دکترسید محمد علی سید ابریشمی همچنین اظهارداشت: طرح پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک کشور تصویب و در دستور کار قرار دارد.   

وی افزود: جلسات متعددی توسط هیات دولت با حضور مسوولان بانکی برگزار شده که منتج به تصویب این طرح  واعطای تسهیلات به صنایع شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تصریح کرد: وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای دریافت این تسهیلات فهرستی از مشخصات بانکی و میزان بدهی واحدهای نیازمند تسهیلات آماده کرده تا در اختیاربانک های عامل قرار گیرد.  

دکترسید ابریشمی با بیان اینکه سخت گیریهای بانک ها در اعطای تسهیلات ، نارضایتی مقامات ارشد نظام را نیز به دنبال داشته است، اظهارداشت: این اقدامات بانک ها به دلیل تجربه تلخ دولت های گذشته در اعطای تسهیلات به افرادی است که با عنوان فعال صنعتی اقدام به دریافت اعتبارات هنگفت کرده  ولی در جای دیگری هزینه کرده اند.

معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت درادامه  از اختصاص1200 میلیارد تومان یارانه به وزارت صنعت، معدن وتجارت خبرداد و گفت: با توجه به فعالیت واحدهای پرشمار صنعتی در کشور در تلاش هستیم تا  این تسهیلات در آینده ای نزدیک به اجرا درآید.

 دکترسید ابریشمی ضمن انتقاد از عدم همراهی دستگاه های ذیربط  در زمینه ارائه خدمات زیر ساختی از جمله آب،برق وگاز به شهرک های صنعتی بیان داشت: براساس نص صریح قانون؛ دستگاه های خدمات رسان باید تاورودی هرواحدصنعتی ارائه خدمات کنند که متاسفانه این دستگاه ها  در زمینه ارائه خدمات تا ورودی شهرک های صنعتی نیزکوتاهی می کنند.

لازم به ذکراست ،معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت در سفر به استان چهارمحال و بختیاری از امکانات زیر بنایی   شهرک های صنعتی سفیددشت و شهرکرد بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت واحدهای صنعتی این دو شهرک صنعتی قرار گرفت.

 همچنین در پایان این سفر یک روزه مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای ایران در نشستی با استاندار چهار محال  و بختیاری در خصوص رفع مشکلات واحدهای تولیدی و شهرکهای صنعتی تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.

Leave A Reply