نمايشگاه بين المللي صنعت چرم،کيف،کفش و صنايع وابسته گشايش يافت

0

نخستین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم ، کیف ، کفش و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران گشایش یافت.
به گزارش خوشه های کسب و کار و به نقل از خبرنگار واحد مرکی خبر ؛ در این نمایشگاه بیش از 135 شرکت داخلی و خارجی، جدید ترین و نوین ترین دستاوردها ، تولیدات و صنایع و تجهیزات حوزه صنعت چرم را در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.
در نخستین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم ، کیف ، کفش و صنایع وابسته علاوه بر تولید کنندگان داخلی ، شرکت ها و تولیدکنندگان برخی کشورها ، از جمله شرکت هائی از ایتالیا، ترکیه ، چین ، عراق ، آلمان و فرانسه حضور و مشارکت دارند.
اولین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم ، کیف ، کفش و صنایع وابسته در سالن های 6-7 و 25 نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده است.
حضور هیئت بزرگ و تجاری40 نفری ایتالیا و همچنین حضور(یونی دو) بزرگترین شرکت و انجمن صنعت چرم جهان در نمایشگاه چرم تهران ، از رویدادهای مهم اقتصادی و تجاری این حوزه محسوب می شود. با وجود اینکه این نمایشگاه ، اولین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم ، کیف ، کفش و صنایع وابسته محسوب می شود ، استقبال از آن بسیار خوب بوده است و تاکنون بیش از 5 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی زیرپوشش نمایشگاه قرار گرفته است.
پیش از این دو دوره نمایشگاه چرم بصورت داخلی در هتل المپیک تهران برگزار شده بود اما این نمایشگاه بصورت بین المللی برپا می شود.
در نخستین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم ، کیف ، کفش و صنایع وابسته؛ انواع محصولات و تولیدات چرمی شامل کیف های مختلف اداری ، زنانه ، مردانه ، انئاع کفش های چرمی مردانه و زناه ، محصولات لایه چرمی، انواع لباس های چرمی ، انواع چرم گاوی ،چرم اشبالت، چرم میشی، چرم گوسفندی، چرم بزی، چرم مصنوعی، انواع دستگاههای لیزری، دستگاه پرس،دستگاههای جین زن، انواع ماشین های دوخت و دیگر صنایع و تجهیزات ارائه و به نمایش عموم گذاشته می شود.
نمایشگاه بین المللی صنعت چرم ، کیف ، کفش و صنایع وابسته ، با همکاری و مشارکت؛ انجمن صنایع چرم ایران، اتحادیه چرم و مصنوعات وابسته،اتحادیه کفش دست دوز ، اتحادیه کفش ماشینی، اتحادیه سراجان ، اتحادیه تولید چرم مصنوعی و انجمن مدیران صنف کفش ایران برگزار می شود.
معرفی دستاوردها ، ظرفیت ها و توانمندی های کارخانه ها،شرکت ها و کارگا های داخلی، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی، ارائه پتانسیل ها و توانمندی های صنعت چرم کشور، نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه ، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوری های روز به کشورمان ، ایجاد ارتباط‌های تجاری جدید و تقویت روابط قبلی، انتقال دانش، فناوری و تجارب ، آشنائی با الگوهای موفق جهانی درعرصه صنعت چرم ، فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی و کار آفرینی و اشتغال پایدار مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
چرم از گذشته در جهان جزو کالاهای لوکس محسوب می‌شد و همچنان برندها و نام‌های بزرگ برای تولیدات خود از چرم استفاده می‌کنند. ایران با پیشینه سه‌ هزارساله، اولین و قدیمی‌ترین تولیدکننده چرم جهان است. آثار باستانی به یادگارمانده از دوران پیش از میلاد نشان می‌دهد که ایرانیان حدود 1500 سال قبل از میلاد از پوست برای تهیه لباس، کفش و جنگ افزار استفاده می‌کردند. اولین کارخانه چرم‌سازی ایران در سال 1312 در همدان و دومین کارخانه در سال 1314 در تبریز تأسیس شد. در این میان کشوری که صنعت چرم را به رونق و شهرت جهانی رساند کشور ایتالیا با تولید و صادرات محصولات متنوع از پوست‌های مختلف بود. البته امروز هم ایران هم جزو 3 کشور اصلی درتولید پوست و صادرکننده محصولات نیم ساخته است. کشورمان یکی از بزرگترین تامین‌کننده‌های صنعت دباغی در جهان در بحث چرم سبک محسوب می شود. البته صنعت چرم سازی سبک در ایران متاسفانه بسیار اندک است و از آنجایی که میزان پوست استحصالی بسیار بالاست و میزان مصرف داخلی تنها امکان جذب 10 تا 15 درصد مقدار پوست موجود در بازار داخلی را دارد، لذا مازاد آن به صورت نیمه ساخته شده صادر می شود.
حدود 85 درصد از کل میزان صادرات پوست ما به صورت سالامبور و وتبلو که محصول نیم ساخته است ،د صادر می‌شود.میزان ارزآوری این محصول سالانه حدود 200 میلیون دلار است .
متاسفانه در حال حاضر این صنعت کشورمان با مشکلات بسیار عدیده مواجه شده است و تنها چند کارخانه تولید چرم وجود دارد که تجهیزات و دستگاههای تولید شان نیز مستهلک شده است اولین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم ، کیف ، کفش و صنایع وابسته از 26 تا 29 آبان ماه هر روز از ساعت 9 تا 16در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.

Leave A Reply