بسته جدید حمایتی وزارت صنعت برای تولیدکنندگان مستقر در شهرکهای صنعتی

0

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان از بسته جدید حمایتی وزارت صنعت برای تولیدکنندگان مستقر در شهرکهای صنعتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی لرستان ، فرزاد محمدی خطاب به صنعتگران و تولید کنندگان اعلام کرد: مقام عالی وزارت با هدف حمایت و ترغیب سرمایه گذاری و استقرار در عرصه های صنعتی در شش ماهه دوم امسال بسته حمایتی جدیدی اعطا کرده است .

وی اظهار کرد: تخصیص اراضی به متقاضیان با 10 درصد تخفیف در مناطق غیر برخوردار ، افزایش میزان و زمان پرداخت از 30 به 36 ماه و اعطای تنفس تا یک سال در مناطق محروم از جمله امتیازات این بسته حمایتی است .

وی افزود: امیدواریم با اجرای این بسته حمایتی زمینه تحقق اهداف دولت تدبیر و امید در بخش صنعت لرستان فراهم گردد .

وی با بیان اینکه سهم دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به صنعت پرداخت نشده ، از مشکلات عدیده صنعت گران و تولید کنندگان لرستان خبر داد و گفت : صنعتگران و تولیدکنندگان این استان نیاز به حمایت جدی دارند .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: در حال حاضر 47 واحد (صنعتی و تولیدی) در اختیار بانکهاست که ظرفیت قابل توجهی است اما همچنان راکد و غیر فعال هستند

وی با هشدار به صاحبان زمین ها و سوله های راکد که چندین سال از رکود آنها می گذرد ، اظهار داشت: بسیاری از زمین ها و اراضی راکد تعیین تکلیف شده به طوری که 30 قرار داد به مساحت 120 هکتار فسخ قرارداد شده و امسال نیز پنج هکتار دیگر فسخ و بدین ترتیب 17 هکتار به نفع شرکت شهرکهای صنعتی در اختیار سایر صنعتگران و تولیدکنندگان که مشکل خرید و دریافت زمین دارند، قرار می گیرد .

وی در پایان از اخذ اسناد ثبتی و تفکیکی واحدهای صنعتی شهرکها خبر داد و گفت: سال گذشته 300 سند تفکیکی صادر و امسال نیز 300 هکتار دیگر جهت تفکیک در دستور کار است .

Leave A Reply