کلنگ زنی بزرگترین مجتمع کارگاهی محصولات کنجدی استان یزد

0

به گزارش خوشه های کسب و کار، به نقل از مهندس رضا طباطبایی، مراسم کلنگ زنی مجتمع کارگاهی خوشه محصولات کنجدی استان یزد در شهرستان اردکان برگزار شد.

مراسم کلنگ زنی بزرگترین مجتمع کارگاهی محصولات کنجدی استان یزد با حضور مسولان استانی برگزار شد.

طی مراسمی با حضور دکتر تابش نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی و دکتر بابایی معاون برنامه ریزی استانداری یزد، کلنگ ایجاد مجتمع کارگاهی محصولات کنجدی استان یزد در شهرک صنعتی اردکان به زمین زده شد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد در ابتدای این مراسم ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ دکتر تابش نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و دکتر بابایی معاون برنامه ریزی استانداری یزد گفت: اقداماتی که امروز شاهد ان هستیم حاصل جلسات متعددی است که با همدلی و حمایت دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

سید مسعود عظیمی با اشاره به طراحی 60 قطعه کارگاهی در این مجتمع بیان داشت: تا کنون 36 قطعه زمین به مساحت هر کدام 625 متر مربع به متقاضیان واگذار شده و عملیات ساخت این مجتمع توسط بخش خصوصی و بصورت کلی بزودی آغاز خواهد شد.

وی افزود: از آنجایی که بزرگترین معضل در چنین پروژه هایی بحث تامین منابع آن است با پیگیری های مستمر خوشه محصولات کنجدی و طی تفاهم نامه مشترک بین “دفتر طرح اعطاي كمكهاي فني و تكنولوژي به صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت” و “بانک کشاورزی استان” بالغ بر 150میلیارد ریال تسهیلات جهت ساخت این مجتمع کارگاهی اختصاص یافته است. امیدواریم با راه اندازی این واحدهای کارگاهی در مدت زمان پیش بینی شده 18 ماه، حدود 200 نفر اشتغال جدید بطور مستقیم ایجاد شود.

عظیمی برگزاری 4 تور خارجی، اخذ غرفه در یک نمایشگاه خارجی و چندین نمایشگاه داخلی، اعزام تولید کنندگان به نمایشگاه های داخلی در قالب 5 تور صنعتی و اجرای 4 پروژه پژوهشی تحقیقیاتی و راه اندازی شرکت تامین و توسعه خوشه با 55 عضو از تولید کنندگان را از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته خوشه محصولات کنجدی در راستای کمک به افزایش کیفیت و توان رقابت محصولات کنجدی استان در بازار عنوان کرد.

محمد رضا تابش نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن قدردانی فراوان از زحمات مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی و عامل توسعه خوشه محصولات کنجدی، بیان داشت: کار مهم و بزرگی که امروز شاهد آغاز ان هستیم نتیجه تلاش و فعالیت انسانهای متخصص، خدوم و تلاشگری است که با مدیریت جناب اقای عظیمی مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گردهم امدند و این اقدام ارزشمند را در شهرستان اردکان بوجود آوردند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به بحث کنترل سلامت و بهداشت این محصولات گفت: اقدامات خوبی با همکاری ادارات بهداشت استان و شهرستان برای رعایت مسائل بهداشتی صورت گرفته است و امیدواریم با نظارت اداره کل استاندارد، ضوابط و اسانداردهای تولید از سوی تولید کنندگان این محصولات رعایت شود.

وی همچنین خواستار برنامه ریزی صحیح و مجدانه وزارت جهاد کشاورزی و پیگری سازمان جهاد کشاورزی استان در بحث واردات و کشت دانه کنجد در کشور شد.

نماینده مردم اردکان در مجلس با اشاره به نقش صدا و سیما در شناساندن محصولات کنجدی به جامعه بیان داشت: رسانه ها و بخصوص صدا وسیما نقش مهمی را در معرفی محصولات کنجدی و خواص این دانه روغنی به مردم و برند سازی آن در جامعه برعهده دارند.

محمد رضا بابایی معاون برنامه ریزی استانداری یزد نیز در این مراسم این پروژه را مرهون برنامه ریزی ها و مدیریت شرکت شهرکهای صنعتی و دست اندرکاران خوشه محصولات کنجدی دانست و از همکاری ادارات ذیربط در این خصوص قدردانی کرد.

بابایی ضمن تشکر ویژه از بانک کشاورزی استان در خصوص فراهم آوری شرایط تسهیلات مناسب جهت اجرای طرح ابراز امیدواری کرد این همکاری ها همچنان ادامه یابد.

وی اینگونه فعالیت ها را بسیار ارزشمند توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد خوشه محصولات کنجدی بتواند تاثیر مثبتی در تولید این محصولات داشته باشد.

لازم به ذکر است: محصولات کنجدی به عنوان یکی از محصولات غذایی با ارزش می باشد که سابقه تولید آن در استان یزد بویژه شهرستان اردکان به دهها سال قبل باز می گردد و در سراسر کشور این محصولات را با نام استان یزد می شناسند.

 

 برای نمایش بزرگتر ، برروی تصاویر کلیک نمایید

 

 

 

 

 

Leave A Reply