بانک کره‌ای حمایت مالی از شرکت‌ها برای بازگشت به ایران را از سر می‌گیرد

0

در حالی که کشورهای صنعتی برای ورود به بازار ایران پس از رفع تحریم‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند، نهاد اعتبار سنجی کره جنوبی در زمینه صادرات، وعده داد تا حمایت مالی شرکت‌های کره‌ای برای انجام تجارت با ایران را تأمین نماید.
بانک صادرات و واردات کره جنوبی (اکسیم بانک) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که می‌تواند تأمین مالی پروژه‌ها، اعطای وام و اعتبار را به‌عهده بگیرد. این بانک همچنین به‌دنبال امضای یک یادداشت تفاهم با تهران برای ساخت 10 بیمارستان در این کشور است.
این بانک کره‌ای اعلام کرد، قبل از اینکه تحریم‌ها علیه ایران برقرار شود، پیشنهاد حمایت مالی برای صنایعی نظیر ساخت و ساز و کشتی سازی را ارائه کرده بود.
در بیانیه اکسیم بانک کره آمده است: «ما می‌توانیم از شبکه‌های مالی و تجربیات قبلی خودمان برای اعطای وام و فراهم کردن اعتبار لازم برای پروژه‌های مهم استفاده کنیم و به‌نحوی مؤثر از شرکت‌هایی که وارد بازار ایران می‌شوند حمایت به عمل آوریم».
ایران و 6 قدرت جهانی روز سه‌شنبه به توافقی جامع در خصوص برنامه هسته‌ای تهران دست یافتند که بر اساس آن تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل علیه ایران برداشته خواهد شد.
کره جنوبی، یکی از بزرگترین مشتریان نفت ایران است و اکسیم بانک می‌تواند از شرکت‌های کره‌ای که می‌خواهند بهره‌ای از پروژه‌های 31 میلیارد دلاری گازی و 25 میلیارد دلاری نفتی پیشنهاد شده از سوی ایران در سال جاری بهره ببرند، حمایت نماید.
ایران در حال حاضر سومین صادر کننده بزرگ نفت به کره جنوبی در خاورمیانه محسوب می‌شود.
شرکت فولاد سازی پوسکوی کره نیز روز چهارشنبه اعلام کرد، با چند شرکت ایرانی برای انجام همکاری تجاری در ارتباط بوده است.

Leave A Reply