مذاکرات B2B با هیات های تجاری خارجی در راستای توسعه بازار صنایع کوچک

0

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی کرمان، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان کرمان گفت: مذاکرات B2B با هیات های تجاری خارجی در راستای توسعه بازار صنایع کوچک است.
مجید غفاری در حاشیه این نشست گفت: یکی از ماموریت های شرکت شهرکهای صنعتی حمایت از توسعه بازار صادراتی صنایع کوچک است و این نشست نیز در همین راستا برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون در دوران پسا تحریم قرار داریم تصریح کرد: سیاست مدیران استان، توسعه اقتصادی است و در راستای این سیاست، نشست تجاری B2B برگزار گردیده و از هیات های تجاری سه کشور عراق، هند و روسیه که ارتباط بیشتری با ایران و پتانسیل بیشتری برای صادرات محصولات ایرانی دارند و همچنین 100 شرکت داخلی جهت شرکت در این نشست دو روزه دعوت شده که 40 درصد از آنها شرکت های داخلی کرمان هستند و سایر شرکت ها و بازرگانان از سایر استان ها حضور دارند.
غفاری همچنین معرفی ظرفیت های استان و آشنایی بازرگانان داخلی و خارجی با یکدیگر را از جمله مزیت های این نشست برشمرد و افزود: حضور شرکت های مختلف از سایر نقاط کشور نیز باعث ایجاد ارتباط بین بازرگانان و تجار داخل و خارج استان با یکدیگر می شود.
وی با اشاره به اینکه پسته، خرما و محصولات گلخانه ای جنوب استان سه خوشه صنعتی مهم استان می باشند، تصریح کرد: تلاش ما برای حضور شرکت هایی بود که در این سه خوشه صنعتی مهم فعالیت می کنند و در کنار آن  مصالح ساختمانی و سنگهای تزیینی و سایر محصولات استان را نیز با توجه به ظرفیت های موجود معرفی کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان کرمان در پایان تصریح کرد: ما به این نمایشگاه خوشبین هستیم و این نشست اولین تجربه شرکت شهرکهای صنعتی استان بوده که قطعا برنامه های بعدی پر بارتر خواهد بود و امیدواریم بتوانیم هم افزایی خوبی با بخش خصوصی و دولتی برای توسعه صادرات استان داشته باشیم.

 

Leave A Reply