دومین نشست هم‌اندیشی خوشه‌های همسان طلا و جواهر کشور برگزار شد

0

دومین نشست هم‌اندیشی خوشه‌های همسان طلا و جواهر کشور به منظور بررسی و ارائه راهکار درخصوص مشکلات مربوط به صنعت طلا و جواهر، به‌ویژه در حوزه صادرات به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، این نشست با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران و نمایندگانی از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، سازمان توسعه تجارت ایران، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، نقره، جواهر و سنگ‌های قیمتی ایران، اداره امور مالیاتی شهر و استان تهران، سازمان امور اقتصادی و دارایی استان تهران، اتحادیه طلا و جواهر تهران، اتحادیه طلا و جواهر شمیرانات، کمیسیون سازندگان طلا و جواهر مشهد مقدس و شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌های اصفهان، خراسان رضوی و یزد در سالن جلسات شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران برگزار شد.
 
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران در این نشست با اشاره به مسیر رشد و توسعه خوشه‌های صنعتی، از خوشه‌های همسان طلا و جواهر کشور خواست فرآیند متوسط خوشه طلا را مدیریت کرده و به متوسط زنجیره کار با نگرش نیل به تعالی عمل شود.
 
محمدرضا قاهری‌بدر گفت: رشد و توسعه صنعت طلا در کشور متناسب نیست که باید با نگرش واقع‌گرایانه، بررسی مشکلات این رشد را سرعت داد.
 
وی افزود: Core Banking ویژه صنایع کوچک درحال ایجاد است و صنعت طلا نیز می‌بایست به این برنامه بپیوندد. همچنین مؤسسه آژیر فرانسه نیز از امکانات آموزشی خوبی برخوردار است که خوشه طلا و جواهر می‌تواند از خدمات آن استفاده نماید.
 
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران تصریح کرد: منشور تولید و تجارت دارای سه ضلع بازار، تکنولوژی و تأمین منابع مالی بر پایه مدیریت است که باید منشور را به‌صورت فزاینده درنظر بگیریم تا تمام وجوه با هم و متناسب رشد نمایند.
 
قاهری‌بدر با بیان این‌که الگوبرداری از نمونه‌های موفق در هر صنعتی، به رشد آن کمک خواهد کرد، گفت: برای این منظور باید مکانیزم‌های شبکه‌هاب منطقه‌ای و جهانی بررسی و از پتانسیل‌های موجود در جهت توسعه استفاده شود.
 
در ادامه این نشست، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی تهران به ارائه توضیحاتی درخصوص اهداف تشکیل خوشه‌های همسان و مأموریت محوله به این شرکت از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تشکیل دبیرخانه خوشه همگن طلا پرداخت.
 
نسرین مصدق صدقی به فرآیند تدوین سند و استفاده از نظرات خبرگان، عاملین توسعه خوشه، تشکل‌ها و نهادهای مرتبط در این زمینه پرداخت و اظهار امیدواری کرد با تشریک مساعی و همکاری همه اعضاء در جهت توسعه و رونق صنعت طلا و جواهر گام‌های مثبتی برداشته شود.
 
شیوا شیرویه ـ یک عضو هیأت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، نقره، جواهر و سنگ‌های قیمتی ایران ـ نیز به ارائه مشکلات و بیان راهکارهای عملی در حوزه طلا و جواهر پرداخت.
 
در پایان این نشست، برنامه‌های پیش‌بینی شده در سند خوشه‌های همسان طلا و جواهر و اولویت‌بندی نحوه انجام آن‌ها مورد موافقت اعضاء قرار گرفت و وظایف هر استان در مورد برنامه‌ها مشخص شد.  

Leave A Reply