۳ خوشه صنعتی جدید در چهارمحال و بختیاری امکان‌سنجی می‌شود

0

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳ خوشه تولید قارچ، ماهیان سردآبی و خاتم‌کاری در استان حال بررسی و امکان‌سنجی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، علیرضا شفیع‌زاده صبح امروز در گردهمایی سراسرس دستیاران جوان کارآفرین صنایع کوچک اظهار داشت: در گذشته بیشتر درآمد استان از کشاورزی بود اما متاسفانه در چند سال اخیر که دچار خشکسالی شدیم همین موضوع سبب شد تا به سمت بحث توریست و صنعت حرکت کنیم.

وی افزود: مجموع زمین شهرک صنعتی استان 3 هزار و 631 هکتار است که بیش از 3500 هکتار آن دارای سند است و تاکنون 1679 قرارداد در این شهرک با سرمایه‌گذاران منعقد شده که 852 واحد به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با توجه به نرخ بالای بیکاری در استان مسئولان حوزه صنعت در تلاش هستند تا زمین را به صورت رایگان در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهند تا بتوان اشتغال در این استان ایجاد کرد.

شفیع‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان چهارمحال و بختیاری پتانسیل خوبی در حوزه خوشه‌های صنعتی دارد تاکنون از خوشه‌هایی نظیر گز و فرش حمایت کرده است به گونه‌ای که 50 واحد تولید گز در استان داریم که محصولاتشان به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می‌شود همچنین فرش بختیاری که در جهان شناخته شده است و در سفری که به سوئد داشتیم دیدیم مقالات و کتاب‌هایی در خصوص فرش استان نوشته شده است.

وی گفت: 3 خوشه تولید قارچ، ماهیان سردآبی و خاتم‌کاری در حال بررسی هستند و روی آن‌ها کار می‌شود چرا که استان ما در تولید ماهیان سردآبی جزء استان‌های برتر است و واحدهایی در حوزه تولید خوراک آبزیان داریم و در حوزه خاتم‌کاری روستای شیخ‌شبان همه مردم کار خاتم انجام می‌دهند و ظرفیت خوبی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به راه‌اندازی مشاوره زنان در شهرک تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم مشاوره جوانان را هم راه‌اندازی کنیم تا بتوانیم مدیران موفق تحویل جامعه دهیم.

Leave A Reply