نشست مشترک کنسرسیوم صادراتی همگن پلاستیک کشوردر استان البرز

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز با اعلام این خبر گفت: برگزاری نشست مشترک همگن پلاستیک کشور  به میزبانی شرکت شهرکهای صنعتی البرز برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی البرز جهانگیر شاهمرادی در این نشست گفت: با حضور مدیران عامل کنسرسیوم های صادراتی استانهای-البرز- تهران-اردبیل-کرمانشاه –اصفهان – قم و همچنین معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت استان- در محل شرکت شهرکهای صنعتی البرز برگزار می شود.

وی افزود انتخاب استان البرز بعنوان دبیرخانه خوشه ها و کنسرسیوم های صنایع همگن پلاستیک کشور و با هدف تدوین برنامه های مشترک برای کنسرسیوم های پلاستیک و ارائه برنامه های پیشنهادی کنسرسیوم های صادراتی صورت می گیرد.

شاهمرادی خاطرنشان کرد: مرکز تجاری صنایع پلاستیک ایران به منظور ساماندهی فعالیت‌های این بخش ایجاد شده تا فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان و فعالان صادراتی پلاستیک کشور و بخصوص استان البرزباشد و تشکیل کنسرسیوم صادراتی پلاستیک استان به این امر کمک شایانی می‌کند.

وی تصریح کرد: کنسرسیوم صادراتی  همگن پلاستیک جهت افزایش همکاری و هم افزایی و کمک به یکدیگر برای ورود به بازارهای خارجی تشکیل می گردد

مدیر عامل شرکت شهکهای صنعتی البرزبا اشاره به برخی از چالش‌های این حوزه خاطرنشان کرد: از تامین مواد اولیه و مشکلات قیمت گذاری و نوسانات قیمت گرفته تا مشکلات مربوط به ساخت و تولید از قبیل تکنولوژی سنتی و فرسوده، طراحی و قالب سازی، گردش مالی، عدم وجود شبکه‌های همفکری بین واحدها و قوانین مالی و غیر مالی چالش‌های عمده این حوزه هستند.

وی اضافه کرد: پس از تحلیل اطلاعات جمع آوری شده برنامه‌های عملی برای توسعه صنعت پلاستیک در استان تدوین شده است که در آینده نزدیک به اطلاع فعالان این صنعت خواهد رسید

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها