وزیر صنعت، معدن و تجارت راه اندازی نمایشگاه فرش قم را پیگیری می کند

0

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بررسی وضعیت کنونی و مراحل پیشرفت پروژه احداث نمایشگاه دایمی فرش دستباف قم خواستار سرعت یافتن این روند و بهره برداری تخصصی از این مجموعه به سود فرش کشور و فرش قم شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در نشست ویژه ای که روز پنج شنبه سوم اردیبهشت ماه به منظور پیگیری احداث نمایشگاه یادشده با حضور محمدرضا نعمت زاده (وزیر صنعت، معدن و تجارت)، مجتبی خسروتاج (قائم مقام وزیر در حوزه تجارت)، علی یزدانی (معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان ها)، حمید کارگر (سرپرست مرکز ملی فرش ایران) و احمد ذاکری (رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم) و نیز مشاور و ناظر پروژه تشکیل شد، بر تسریع در آغاز فاز دوم و بازنگری در چیدمان داخلی سالن نمایشگاهی فاز یک تاکید شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست خواستار لحاظ شدن ویژگی های فرش دستباف در طراحی های داخلی و ابتکار و تنوع بخشیدن به طراحی بر پایه سازه فعلی شد و گفت: نمایش فرایند تولید فرش، نمایش سیر تحول فرش قم، نمایش فرش های موزه ای و توجه به جذابیت های گردشگری نیز می تواند در این پروژه دیده شود.

نعمت زاده تأکید کرد: نمایشگاه دایمی فرش قم باید به گونه ای طراحی شود که افتخار و آبروی فرش کشور باشد و نه اینکه با نگاهی مقطعی و گذرا صرفاً مرکز تجمعی برای فروش فرش ایجاد کنیم.

وی با تعیین مهلتی یک ماهه برای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم برای دعوت از مشاوران پروژه زبده و کارآزموده و خلاق، خواستار تسریع در فرایند احداث نمایشگاه با بازنگری در طراحی و کاربری آن شد.

گفتنی است احداث نمایشگاه دایمی فرش قم از مصوبات سفر رهبری به قم در سال 89 بوده است که منابع مالی آن تاکنون از 3 محل رهبری(اعتبارات سفر)، ملی(وزارت صنعت، معدن و تجارت) و استانی(استانداری قم) تامین شده است.

این نمایشگاه در نزدیک به ورودی شهر قم و در موقعیت مناسبی پی ریزی شده که تاکنون 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

Leave A Reply