کارآفرینی با هدف محرومیت زدایی از چهره چهارمحال و بختیاری

0

بنیاد برکت با مشارکت در ۵ طرح توانمندسازی اقتصادی، ساخت ۱۷ مدرسه، ۲۵ مسجد، ۲ مصلی و دارالقرآن، یک حوزه‌ علمیه، دو ایل‌راه عشایری و دو پل ارتباطی در استان چهارمحال و بختیاری سعی در محرومیت‌زدایی مناطق دارد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) علاوه بر مشارکت در 5 طرح توانمندسازی اقتصادی، با اجرای برنامه‌ی ساخت 17 مدرسه، 25 مسجد، 2 مصلی و دارالقرآن، یک حوزه‌ی علمیه، 21 خانه‌ی عالم، دو ایل‌راه عشایری و دو پل ارتباطی در استان چهارمحال و بختیاری، نقش فعالی در محرومیت‌زدایی در این استان دارد.

 سعید جعفری، معاون فنی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، در مورد افتتاح پروژه‌های زیربنایی در استان چهارمحال و بختیاری طی روزهای آتی در این استان، به خبرنگار سایت بنیاد برکت گفت: دو ایل‌راه عشایری «تلخدان به سه‌جو» و «ایل‌راه جیرون به لم‌لمی» با تخصیص اعتبار از سوی بنیاد برکت در حال آماده‌سازی است و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسند.

 وی افزود: یک پل روستایی نیز در منطقه‌ی «سررک» استان چهارمحال و بختیاری، با تأمین اعتبار از سوی بنیاد برکت و با مشارکت و همکاری معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی آماده‌ی بهره‌برداری است و عملیات اجرایی این پل که حدود یک سال به طول انجامید تا چند روز آینده به اتمام خواهد رسید.

 جعفری هم‌چنین اظهار کرد: علاوه بر افتتاح پل مذکور، پل دیگری در مسیر تردد عشایر استان، با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال در مرحله‌ی ساخت است. این پل منطقه‌ی «پوزگان به کوه‌میلی» را به یک‌دیگر متصل می‌کند و با توجه به پیشرفت 65 درصدی پروژه، در صورت مساعد بودن شرایط جوی، پیش‌بینی می‌شود در بهمن ماه امسال به اتمام برسد.

 وی با اشاره به افتتاح حوزه‌ی علمیه‌ی «تلورد»، در استان چهارمحال و بختیاری طی روزهای آتی، اعلام کرد: بنیاد برکت به منظور اجرای عملیات ساخت ایل‌راه‌های عشایری و پل‌راه‌های ارتباطی مذکور، هم‌چنین حوزه‌ی علیمه در استان چهارمحال و بختیاری، اعتباری بالغ بر 45 میلیارد ریال اختصاص داده است.

 معاون فنی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون 31 باب مسجد و خانه‌ی عالم در استان چهارمحال و بختیاری احداث کرده است. هم‌چنین به منظور تأمین نیاز استان به مدرسه‌سازی، تاکنون 17 باب مدرسه با 85 کلاس درس با اعتباری حدود 57 میلیارد ریال احداث شده است.

 از این تعداد 16 مدرسه به بهره‌برداری رسیده که 7 واحد از این تعداد با 44 کلاس درس، در شهریور ماه امسال هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، با اعتباری بالغ بر30 میلیارد ریال افتتاح و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته‌اند.

 وی خاطر نشان کرد علاوه بر بودجه‌ی اختصاص یافته‌ی 57 میلیارد ریالی برای ساخت مدارس برکت در استان چهارمحال و بختیاری، تاکنون بنیاد برکت برای طرح‌های زیربنایی و عمرانی، ساخت مساجد، خانه‌های عالم و دارالقرآن نیز اعتباری به مبلغ 53 میلیارد و 515 میلیون در این استان هزینه کرده است.

 بنیاد برکت برای رفع محرومیت، اجرای طرح‌های زیربنایی، توسعه‌ی فضاهای آموزشی و توانمندسازی اقتصادی تاکنون مبلغ 454 میلیارد و 229 میلیون ریال در استان چهارمحال و بختیاری سرمایه‌گذاری کرده است.

 بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، به منظور محرومیت‌زدایی از مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور فعالیت‌های توانمندسازی اقتصادی، عمرانی و زیربنایی در این مناطق را در دستور کار خود قرار داده است.

Leave A Reply