بازتاب رسانه‌ای بیانات رهبر انقلاب در جوار حرم مطهر رضوی

0

 بیانات مهم رهبر انقلاب در جمع پرشور زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) در رسانه‌های عربی بازتاب داشت.

شبکه المنار این بخش از بیانات مقام معظم رهبری را به عنوان تیتر نخست خود برگزید که فرمودندآمریکا از هر کسی که با این کشور سازش کند،‌می‌خواهد که تسلیم آن شود و از اقداماتش چشم پوشی کند.

المنار افزود امام خامنه‌ای در سخنانی در حرم امام رضا علیه السلام در مشهد مقدس در اولین ایام عید نوروز تاکید کردند ملت ایران به خوبی از آنچه در اطرافش می‌گذرد، آگاه است.

ایشان گفتند آنها از ایران می‌خواهند که از دفاع از مظلومان در فلسطین صرف نظر کند، از ما می‌خواهند که چشم پوشی کرده و تسلیم سیاست‌هایشان شویم و از نخبگان ملت می‌خواهند آن را اجرا کنند، آنها می‌گویند ایران باید در مقابل توافق هسته‌ای اقداماتی را انجام دهد، آمریکا به دنبال حل مشکلات خود با ایران است حتی اگر این مسئله مستلزم دست برداشتن از اصول یا خطوط قرمز باشد.

بر اساس گزارش المنار،‌امام خامنه‌ای افزودند اگر ما عقب نشینی کنیم، دشمن کار را به جایی خواهد رساند و از ما خواهد خواست که احکام دین و اسلام را اجرا نکنیم، اگر یک گام عقب نشینی کنیم، دشمن به جلو می‌آید و متوقف نمی‌شود.

المنار همچنین به این بخش از بیانات مقام معظم رهبری پرداخت که فرمودند: حالا آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس که چند هزار کیلومتر با کشورشان فاصله دارد هر چند وقت یک‌بار با یکی از کشورهای منطقه رزمایش به راه می‌اندازند درحالی‌که در اینجا هیچ مسئولیتی ندارند. ایران در حریم امنیت خود و خانه خود رزمایش می‌کند، جنجال این‌ها بلند می‌شود که چرا نیروی دریایی و هوایی شما این کار را کرده است.

تاکید مقام معظم رهبری بر بدعهدی آمریکایی و پایبند نبودن آنها به تمام تعهداتشان در مسئله هسته‌ای از دیگر بخش‌های مورد توجه شبکه المنار بود.

این بخش از بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای هم مورد توجه المنار قرار گرفت جایی که فرمودند: جمهوری اسلامی نه فقط ایران را از دست این‌ها خارج کرد بلکه با روحیه مقاومتی که نشان داد و دلیری‌ای که نشان داد؛ موجب تشویق کشورهای دیگر هم شد. امروز ببینید که در کشورهای متعددی در این منطقه و حتی فراتر از منطقه، مرگ بر آمریکا می‌گویند. ملت ایران نشان داد که می‌تواند مقاومت کند و دیگران یاد گرفتند و سررشته از دست امریکا خارج شده است.دشمنی آنها با جمهوری اسلامی این‌گونه است. سر یک ذره و دو ذره نیست. مسئله اساسی است. دارند حرکت می‌کنند بیان به این سمت بلکه بتوانند سلطه قدیمی خود را برقرار کنند.

اشاره مقام معظم رهبری به سرسپردگی کامل رژیم طاغوت به آمریکا و آزادی کامل آمریکا در تغییر حکومت‌های پهلوی از دیگر محورهای سخنان معظم‌له بودکه مورد توجه المنار قرار گرفت.

المنار این بخش از بیانات مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد که فرمودند: سنگرهای دیگری هم بود. عوامل روانی و عینی سنگرهایی را گذاشتند. یکی ترس بود. سنگر ترس از قدرت‌ها. کاری کرده بودند که در کشور که ترس از قدرت امریکا بر همه دل‌ها حاکم بود… انقلاب اسلامی آمد و این سنگر ترس را منهدم کرد.

امروز در جمهوری اسلامی یک عنصر آگاه مطلع و متکی به ارزش‌های دینی را پیدا نمی‌کنید که از امریکا بترسد. ملت ترس دور انداخت. نه فقط ترس از امریکا را بلکه ترس از همه جبهه استکبار را ملت دور ریخت…وقتی باور به خود نبود، پیشرفت هم نیست. وقتی ما می‌توانیم شعار ما باشد، توانایی هم می آید. امروز این را مشاهده می‌کنیم…سنگر دیگر، از سنگرهای دشمن جدایی دین از سیاست بود. به همه باورانده بودند که دین باید در محیط نظام اجتماعی و سیاست دخالت نکند. حال آن‌هایی که با دین سر و کار نداشتند جای خود. حتی متدینین حتی برخی از علمای دین باور نمی‌کردند که اسلام بتواند در مسائل سیاسی دخالت کند. این درحالی است که اصل تولد اسلام در اول، با رویکرد سیاسی بود. پیغمبر اکرم اولین کاری که کرد در مدینه حکومت تشکیل داد اما این باور را در ذهن‌ها گنجانده بودند. جمهوری اسلامی این سنگر را هم منهدم کرد.

المنار در پایان افزود امام خامنه‌ای درباره سال جدید شمسی اظهار داشتند شعار امسال را هم شعار اقتصادی قرار دادیم، سال جدید از این نظر متمایز است که با ولادت حضرت فاطمه زهراء علیهاالسلام آغاز می‌شود.

بیانات امام خامنه‌ای در شبکه خبری المیادین هم بازتاب داشت، این شبکه این بخش از بیانات معظم له را مورد توجه قرار داد که فرمودند: آن سیاستی که موردنظر آنها(آمریکایی‌ها)است، این است که وانمود کنند ملت ایران بر سر یک دو راهی قرار دارد و چاره‌ای ندارد جز اینکه یکی از این 2 راه را انتخاب کند. آن دو راهی که ترسیم می‌کنند، عبارت است از اینکه یا با آمریکا کنار بیاییم یا باید به‌طور دائم فشارهای آمریکا و مشکلات ناشی از آن را تحمل کنیم…کنار آمدن با او به‌معنای صرف‌نظر کردن از برخی چیزهایی است که انسان بر آن‌ها پای می‌فشارد. این یک دو راهی است که بر طبق سیاست‌های آمریکا یک دوراهی ناگریز و یک دوگانه اجتناب‌ناپذیر است. یا باید در مقابل آمریکا و خواست‌های او در موارد بسیاری کوتاه بیائیم یا باید فشارهای آمریکا و تهدیدات و ضررهای ناشی از آن را تحمل کنیم.

المیادین همچنین آورده است آیت الله خامنه‌ای اعلام کردند که آمریکایی‌ها از ما می‌خواهند از حمایت ملت فلسطین منصرف شویم و به حمایت سیاسی از ملت‌های یمن و بحرین پایان دهیم. برخی کشورهای عربی اراده ملت‌های خود را به چالش کشیده و با وقاحت دستان خود را به سوی رژیم صهیونیستی دراز کرده‌اند.آمریکایی‌ها می‌گویند خواهان رفع تحریم‌ها هستند، ولی رفتار آنها منجر به بقای تحریم‌ها شده است. دشمنی آمریکا با ایران هرگز پایان نخواهد یافت مگر آنکه آمریکا بتواند بار دیگر بر کشور ما سلطه پیدا کند، باید چشمان ما همواره در برابر مقاصد آمریکا باز باشد.

پایگاه خبری العهد هم بیانات مقام معظم رهبری را پوشش داد و این جمله را به عنوان تیتر اصلی انتخاب کرد که معظم له فرمودند ملت ایران کاملا از آنچه در اطرافش جریان دارد، آگاه است و آمریکا از هر کس که با آن سازش کند، می‌خواهد که تسلیم آن شود و از اقداماتش چشم‌پوشی کند.

این رسانه لبنانی همچنین به این بخش از بیانات امام خامنه‌ای اشاره کردند که فرمودند ایشان گفتند آنها از ایران می‌خواهند که از دفاع از مظلومان در فلسطین صرف نظر کند، از ما می‌خواهند که چشم پوشی کرده و تسلیم سیاست‌هایشان شویم و از نخبگان ملت می‌خواهند آن را اجرا کنند، آنها می‌گویند ایران باید در مقابل توافق هسته‌ای اقداماتی را انجام دهد، آمریکا به دنبال حل مشکلات خود با ایران است حتی اگر این مسئله مستلزم دست برداشتن از اصول یا خطوط قرمز باشد.

اگر ما عقب نشینی کنیم، دشمن کار را به جایی خواهد رساند و از ما خواهد خواست که احکام دین و اسلام را اجرا نکنیم، اگر یک گام عقب نشینی کنیم، دشمن به جلو می‌آید و متوقف نمی‌شود.

این بخش دیگر از بیانات امام خامنه‌ای مورد توجه العهد قرار گرفت جایی که فرمودند: حالا آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس که چند هزار کیلومتر با کشورشان فاصله دارد هر چند وقت یک‌بار با یکی از کشورهای منطقه رزمایش به راه می‌اندازند درحالی‌که در اینجا هیچ مسئولیتی ندارند. ایران در حریم امنیت خود و خانه خود رزمایش می‌کند، جنجال این‌ها بلند می‌شود که چرا نیروی دریایی و هوایی شما این کار را کرده است.

این رسانه تاکید مقام معظم رهبری بر بدعهدی آمریکایی و پایبند نبودن آنها به تمام تعهداتشان در مسئله هسته‌ای، تبدیل شدن جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت تاثیرگذار منطقه‌ای که قابل انکار نیست، شکست و درماندگی آمریکا در سوریه، عراق و فلسطین که شعار خاورمیانه بزرگ را سر می‌داد و وقاحت برخی رژیم‌های عربی به سبب دراز کردن دستانشان به سوی دشمن صهیونیستی را مورد توجه قرار داد.

العهد نوشت امام خامنه‌ای تاکید کردند که ملت ایران از آمریکا و تمام جبهه استکبار هراسی ندارد و انقلاب اسلامی دیوار ترس از آمریکا را فروریخت و هیچ مسئول مطلع آگاه و متکی به ارزش‌های دینی از آمریکا نمی‌ترسد.

Leave A Reply