سازمان ملل هم به کمک زنبورداری ایران آمد

0

سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در راستای توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در رسته زنبورداری کشور، تفاهم‌نامه‌ چندجانبه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اتحادیه سراسری زنبور داری و صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری امضاء کرد.

الساتدر آمادیو نماینده تام الاختیار سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) امروز در مراسم امضای تفام‌نامه چندجانبه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار اظهار کرد: صنعت زنبورداری ایران نیازی به توسعه کمی ندارد و باید از نظر کیفی و زنجیبره ارزش توسعه پیدا کند که در راستای این پروژه مشترک درصددیم تا با همکاری وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این هدف که ایجاد ارزش افزوده بیشتر درصنعت زنبورداری به عنوان اشتغالی سبز دست یابیم.

همچنین عفت رئیسی سرحدی – مدیرعامل اتحادیه زنبورداران ایران – در این مراسم گفت: مهمترین مسئله در صنعت زنبورداری نه زنبور عسل بلکه حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است. چرا که می‌توان از طریق توسعه زنبورداری و گرده افشانی به افزایش کمی و کیفی تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی نیز کمک کرد.

وی افزود: همچنین در راستای افزایش اطمینان مصرف‌کنندگان آزمایشگاه مرجع عسل ایران را تجهیز می‌شود تا بتوان با تایید کیفیت ملی، مردم را از کیفیت عسل های موجود در بازار ایران مطمئن کرد.

Leave A Reply