ضوابط جدید برای واردات دانه‌های گرد گل چای

0

با توجه به نتایج تحلیل انجام شده، واردات دانه‌های بهم چسبیده گرد گل چای در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه کم قرار گرفت تا انجام آن منوط به همراه داشتن گواهی بهداشت گیاهی معتبر و نیز بازدید و بررسی کارشناسان و قرنطینه در مرز ورودی و گمرک ترخیص ‌کننده باشد.
 به گزارش خبرنگار ایسنا، با توجه به درخواست واصله برای واردات دانه‌های بهم چسبیده گرد گل چای جمع‌آوری شده توسط زنبور عسل جهت مصرف خوراکی از کشور چین، از ابتدای خرداد‌ سال جاری این محصول در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه‌ای کم قرار گرفت.
 رییس سازمان حفظ نباتات کشور در نامه‌ای به قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با موضوع اعلام شرایط قرنطینه‌ای ضمن اعلام این مطلب، عنوان کرد که با توجه به نتایج تحلیل خطر انجام شده، واردات محصول مذکور از کشور چین در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه کم قرار گرفته تا انجام آن منوط به همراه داشتن گواهی بهداشت گیاهی معتبر و نیز بازدید و بررسی کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی و گمرک ترخیص‌کننده باشد.
 این بخشنامه از طرف مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران جهت ابلاغ به سازمان صنعت، معدن و تجارت 31 استان ابلاغ شد.

Leave A Reply