زنان خلاق زودتر جذب بازار کار می‌شوند

0

مشاور امور زنان و خانواده وزیر کار رمز موفقیت بنگاه‌های کوچک و متوسط را نوآوری و کارآفرینی دانست و گفت: زنان خلاق و کارآفرین به سرعت وارد بازار کار می‌شوند.

وحیده نگین در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از نگاه‌های محدود نسبت به زنان و عدم باور توانمندی‌های آنان گفت: جوامع توسعه یافته از نقش آفرینی زنان در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی غافل نبوده‌اند به همین دلیل امروز می‌بینیم که بسیاری از بنگاههای اقتصادی خرد و کوچک با استفاده از توانمندی‌های زنان کارآفرین به موفقیت رسیده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت تشویق و حمایت از کارآفرینی زنان گفت: اگر زنان فکر خلاق و کارآفرینانه داشته باشند بهتر  و سریعتر می‌توانند جذب بازار کار شوند و ایده‌های خود را به اجرا درآورند.

به گفته نگین انگیزه کارآفرینی در زنان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی با توجه به نوع مهارتی که به دست آورده‌اند موجب می‌شود تا از خلاقیت و نوآوری خود برای ایجاد کسب و کار به نحو شایسته استفاده کنند.

مشاور امور زنان و خانوده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عین حال به مشکلات زنان کارآفرین اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات پیش روی کارآفرینان مسایل مالی و بازاریابی است و دغدغه کمبود نقدینگی و عدم شناخت بازار بعضا آنها را در میانه راه ناامید می‌کند اما حمایت مالی دولت در قالب وام یا کمک بلاعوض و رفع محدودیتهای بازار فروش می‌تواند کمک موثری به عرضه تولیدات و درآمدزایی بیشتر برای‌آنها باشد.

وی در پایان تامین نقدینگی، فراهم کردن بستر عرضه کالا و خدمات و اعمال مشوق‌های مالیاتی برای زنان را خواستار شد و گفت: ارتقای مهارتهای شغلی زنان کارآفرین موجب تحقق رشد پایدار اقتصادی و رونق فضای کسب و کار در کشور می‌شود.

Leave A Reply