صادرات و واردات متوازن می‌شود/ پیوستن به WTO در پساتحریم

0

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت‌زاده در جلسه شورای مشورتی امور بازرگانی گفت: به همان نسبت که بازار خود را در اختیار دیگران قرار می دهیم، باید از بازار صادرات کشورهای دیگر نیز بهره مند شویم.

به گفته نعمت‌زاده، بحث صادرات بسیار گسترده است و تخصصی است و باید مراقب بود بازارهای صادراتی کشور با فعالیت افراد فاقد صلاحیت از بین نرود.

وی افزود: در ۴ ماهه نخست امسال به دنبال افت قیمت‌های جهانی همچنین جو حاکم در جامعه، تأثیراتی را بر میزان صادرات کشور برجا گذاشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تأ‌کید بر فعال کردن بازار در داخل و خارج کشور، یادآور شد: از هم‌اکنون باید برنامه‌ریزی کنیم که پس از تحریم چه اقداماتی را برای کسب بازارهای خارجی و هدف به انجام دهیم.

وی اظهارداشت: جدی گرفتن امر صادرات با توجه به گستردگی و تنوع کالاهای تولیدی و اشباع بازارهای داخلی امری بسیار ضروری است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: پیوستن به WTO بعد از برداشته شدن تحریم‌ها از برنامه های دولت است و در این رابطه تیمی را تعیین کرده‌ایم تا این موضوع دنبال شود.

در جلسه شورای مشورتی بازرگانی به بررسی علت‌های کاهش حجم و ارزش صادرات کالای غیرنفتی توسط اعضای شورا (اعم از تشکل‌ها، واحدهای صادر‌کننده، صاحب نظران و مدیران بخش دولتی) و راهکارهای برون‌رفت آن پرداخته شد.

Leave A Reply