آقای وحدت: سایت BCDM.IR به تنها منبع و مرجع اختصاصی و جامع خوشه های كسب وكار تبدیل شده است.

0

گروه خبر: آقای وحدت: سایت  BCDM.IR به تنها منبع و مرجع اختصاصی و جامع خوشه های كسب وكار تبدیل شده است.

آقای وحدت: سایت  BCDM.IR به تنها منبع و مرجع اختصاصی و جامع خوشه های كسب وكار تبدیل شده است.

به گزارش سایت خوشه های کسب و کار، آقای سياوش وحدت مدير دفتر توسعه خوشه هاي كسب وكار سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران با اشاره به برنامه ها و سیاست های حمایتی مرتبط با صنایع کوچک و متوسط، از فعالیت سایت خوشه های کسب و کار در سطح کشور خبر داد. وی خاطر نشان نمود که در حال حاضر 390 خوشه کسب و کار، شناسایی و 80 برنامه توسعه خوشه ای در کشور، آغار به کار نموده است.

ايشان گفت: سایت خوشه های کسب و کار، كمتر از 6 ماه است که فعالیت خود را  به صورت آزمایشی شروع کرده و اطلاعات ارزنده ای در خصوص خوشه های کسب و کار در اختیار عموم بازدیدکنندگان به صورت رایگان و اختصاصی قرار داده است.

وی افزود :سایت خوشه های کسب و کار، با هدف ارائه اطلاعات رایگان و مشاوره و ارتباط آسان فعالین مرتبط در حوزه خوشه های کسب و کار، درصد فرهنگ سازی و پیگیری برنامه توسعه خوشه­ای همراستا با قوانین بالا دستی، به ارائه کتب و مقالات رایگان و به روز برای مشاوران، دانشجویان، عاملین توسعه و دیگر علاقه مندان فعال در حوزه خوشه های کسب و کار می باشد.

وحدت گفت، فرایند رشد سایت خوشه های کسب و کار، در مقایسه با دیگر سایت های فعال در حوزه صنایع کوچک و خوشه های کسب و کار، چشمگیر بوده است، به طوری که در دوره ی ذكر شده، توانسته است رتبه جهانی زیر یک میلیون و رتبه کشوری زیر 18 هزار را به دست آورد (رشدی اینچنینی برای موضوعات جدیدی مانند خوشه های صنعتی ارزشمند می باشد). در حال حاضر این سایت با ارائه جدیدترین مقالات و کتب و اخبار به روز از خوشه های کسب و کار به دو زبان فارسی و انگلیسی، تنها سایت جامع اطلاع رسانی خوشه های کسب و کار می باشد که خدمات جامع به علاقه مندان و بازدیدکنندگان اعضاء به صورت رایگان ارائه می دهد.

وی پیش بینی نمود: که در آینده ی نه چندان دور، این سایت به تنها منبع و مرجع اختصاصی خوشه های کسب و کار تبدیل شده و در سطح کشور و حتی منطقه، خدمات مشاوره ای و تخصصی به علاقه مندان ارائه نماید. همچنین خاطر نشان نمود که در صورت همکاری سازمان ها و سایر ارگان های مرتبط و حمایت های لازم، سایت خوشه های کسب و کار بتواند فعالیت خود را استمرار داده و خدمات خود را در سطح گسترده ای، مطرح نماید.

Leave A Reply