جلسه هم اندیشی تشکیل تعاونی تامین مواد اولیه صنایع پلاستیک البرز

0

اولین جلسه هم اندیشی تشکیل تعاونی تامین مواد اولیه صنایع پلاستیک در محل دفتر شرکت با حضور مدیرعامل شرکت، معاون صنایع کوچک شرکت، نمایندگان صنایع پایین دستی پتروشیمی کل کشور، نماینده اتحادیه تعاونی های سراسری صنایع پتروشیمی، عامل توسعه خوشه پلاستیک استان، معاون صندوق مهر امام رضا(ع) استان و جمع کثیری  از واحدهای صنایع پلاستیک برگزار شد.

به گزارش خوشه های کسب و کار و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز; در این جلسه رضایی مدیر عامل شرکت  در ابتدای سخنان خود از مزایای خوشه های صنعتی به عنوان مدل توسعه ای یاد کردند و عنوان نمودند تشکیل تعاونی پلاستیک در استان دارای دو مزیت می باشد: اول اینکه واحدهای صنایع پلاستیک می توانند با عضویت در این تعاونی جهت تامین مواد اولیه از طریق پتروشیمی با قیمت مناسب اقدام کنند و دو م اینکه این تعاونی می تواند هسته ای باشد برای ایجاد خوشه پلاستیک در استان.

وی افزود: شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز در زمینه های مختلف از جمله خدمات پشتیبانی،  شهرک سازی، حمایت از واحدهای صنعتی جهت حضور در تورهای صنعتی، نمایشگاه های داخلی  و خارجی، دوره های آموزشی،تسهیلات، عارضه یابی واحدهای صنعتی و … آماده ارائه خدمات به واحدهای صنعتی می باشد.

همچنین سازمان یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) را بعنوان ارگانی بین المللی معرفی نموده و بیان داشتند که می توان از ظرفیت های  این ارگان در تمامی زمینه های مرتبط با صنعت جهت رفع مشکلات آنها حداکثر استفاده را داشت.

در ادامه جلسه رازانی معاون صنایع کوچک شرکت یکی از دغدغه های مهمو اساسی واحدهای صنعت پلاستیک را تامین مواد اولیه مورد نیاز دانست  و عنوان نمود علاوه بر تامین مواد اولیه، نیروی انسانی متخصص، تجهیزات، استاندارد سازی محصولات و ایجاد برند مشترک جهت توسعه بازار داخلی و خارجی از مزایای قابل توجه ایجاد این شرکت تعاونی است.

وی افزود با عنایت به وجود مواد اولیه در کشور سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در برنامه توسعه ای خود در سال 93 به این صنعت، توجه خاص دارد و در حال حاضر با پیگیری لازم جهت تشکیل تعاونی های تامین نیاز و اعلام دوره های آموزشی تخصصی مربوطه، جایگاه این صنعت ارتقا یافته است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی البرز عنوان نمود افزایش توان خرید واحد های کوچک از بورس و رفع مشکلات نقدینگی صنعتگران فعال در زمینه صنعت پلاستیک از طریق خرید اعتباری تعاونی ها از دیگر فعالیتهایی است که باید در بخش صنعت پلاستیک استان انجام شود. ایشان همچنین  حمایت های این معاونت را  در برگزاری دوره های آموزشی، تورهای صنعتی داخلی و خارجی، اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی درقالب (ساخت، تکمیل  و سرمایه در گردش)، عارضه یابی واحدهای صنعتی، مطالعه طرح های پژوهشی و … عنوان نمود

Leave A Reply