مراکز فروش خرمای بوشهر در استان های بزرگ کشور با همکاری صندوق مهر امام رضا

0

جلسه هماهنگی میان مدیران شرکت شهرکهای صنعتی بوشهر، اعضاء گروه توسعه صنعتی خرمای بوشهر و صندوق مهر امام رضا(ع) کشور با هدف بررسی طرح های پیشنهادی حلقه های مفقوده خرمای استان و به منظور بهره مندی این طرح ها از تسهیلات برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی بوشهر،در این جلسه سعیدی معاون تسهیلات صندوق مهر امام رضا گفت: توجه به کسب و کارهای خرد و کوچک با محوریت بازار و بر پایه حمایت از پشتیبان‏ها و کارآفرینانی که دارای سوابق کاری در حوزه کسب و کار کوچک هستند، از سیاست های بانک مهر امام رضا(ع) می باشد.

وی از رویکرد جدید صندوق دراعطای تسهیلات قرض الحسنه به خوشه های صنعتی استان صحبت کرد و افزود: براساس تفاهم صورت گرفته، تسهیلات صندوق به شبکه ها و تشکل های فعال در سطح خوشه های صنعتی تعلق خواهد گرفت تا این شبکه ها به عنوان شرکت پشتیبان نسبت به تهیه مواد اولیه با کیفیت، تأمین تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته مورد نیاز و توسعه بازار فروش اقدام نماید.

در ادامه اصحابی معاون توانمند سازی صندوق با اشاره به حمایت از تولیدات و برندهای داخلی در قالب توسعه شبکه فروش و توزیع افزود: در رویکرد جدید، صندوق به دنبال حمایت از تولید محصولات بازار محور می باشد.

وی گفت: صندوق مهر امام رضا(ع) برای توسعه بازار واحدهای صنعتی که عضو تشکلهای صنعتی هستند و قصد ایجاد نمایندگی در قالب مراکز فروش در شهرستانها و یا استانهای دیگر را دارند تسهیلات اعطا می نماید.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی بوشهر در این دیدار گفت: این جلسه در راستای تفاهم نامه منعقده میان سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و صندوق مهر امام رضا(ع) کشور برگزار شد و امیدواریم با توافقات صورت گرفته در این جلسه تسهیلات مورد نیاز جهت تکمیل حلقه های مفقوده زنجیره ارزش خوشه خرمای استان در اسرع وقت پرداخت و برنامه ها و طرح های مصوب شده به مرحله اجرا درآید.

مهدی صفوی افزود: صندوق مهرامام رضا(ع) و شرکت شهرک های صنعتی دارای زمینه های خدمت رسانی مشترکی می باشند که امید است بتوان با برنامه ریزی و سیاستگزاری مناسب، از این ظرفیت ها بیشترین بهره را برد.

وی در پایان این جلسه افزود: طرح ایجاد مراکز فروش (نمایندگی) در استان های تهران و اصفهان به تصویب طرفین رسید و مقرر گردید گروه توسعه صنعتی خرمای بوشهر نسبت به مکان یابی جهت ایجاد این مراکز (نمایندگی) در استانهای مذکور اقدام و بانک نیز تسهیلات لازم را در جهت اجرایی شدن این فعالیت در اختیار گروه قرار دهد همچنین مقرر گردید طرح ایجاد سردخانه 20 هزار تنی به عنوان یکی از حلقه های مفقوده زنجیره ارزش خرمای استان بوشهر تهیه و در فعالیت های پیشنهادی خوشه گنجانده شود و بانک تسهیلات لازم را جهت اجرایی شدن این طرح در اختیار گروه توسعه صنعتی خرمای بوشهر قرار دهد

طرح ایجاد مرکز بسته بندی پیشرفته خرما بصورت مشترک بین اعضا گروه توسعه صنعتی خرمای بوشهر و ایجاد شبکه حمل و نقل محصولات خرما به واحدهای بسته بندی و بازار مصرف با ارائه تسهیلات لازم از سوی بانک از سایر مصوبات این جلسه بود.

Leave A Reply