جهانگیری: خروج کشور از رکود تا پایان سال جاری قطعی است

0

اسحاق جهانگیری’ روز سه شنبه در آیین افتتاح کارخانه تولید کنستانتره سنگ آهن شهرستان اسدآباد افزود: آنچه که مهم است و کشور و مردم به آن نیاز دارند یک حرکت جدی اقتصادی برای حل مشکلات اقتصادی زندگی مردم و حل مسایل بیکاری است که باید دولت و ملت دست به دست هم داده و گره های بزرگ را بگشایند.

وی اظهار کرد: دولت از فعالان بخش خصوصی انتظار دارد پای کار آمده و در زمینه های اقتصادی دولت را یاری کنند.

وی اضافه کرد: در مقطعی نیاز است این مجموعه ها برای سرمایه گذاری جدی و افزایش تولید و رفع نگرانی های مردم و مشکلات اقتصادی کشور به کمک دولت بیایند.

جهانگیری گفت: بخش معدن یکی از زمینه هایی است که می تواند محور سرمایه گذاری باشد چرا که در ایران پتانسیل معدن زیادی در بخش های فلزی و غیر فلزی وجود دارد.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: معادن زیادی در سراسر کشور و همچنین در غرب و شرق کشور وجود دارد و در دوره های گذشته این بحث مطرح بود که آیا در استان های همدان، کردستان و کرمانشاه معادن سنگ آهن وجود دارد که بتوان با توجه به نزدیکی به کشورهای همسایه تولید و صادر کرد.

جهانگیری گفت: امروز خبرها گویای وجود معادن خوبی است که کشف و استخراج می شود و به جایی رسیده که سرمایه گذار با این معادن که وجود دارد کنستانتره و گندله آهن تولید کند و اقتصادی باشد.

وی تصریح کرد: مهم این است نقطه ابتدایی اتفاق بیفتد که سنگ آهن در محل وجود دارد.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی فرصت طلایی را از دست ندهد، مجوز اکتشاف بگیرد و از کارخانه هایی که وجود دارد، سنگ آهن را خریداری و تبدیل کند.

معاون اول رییس جمهوری گفت: مواد معدنی در کشور وجود دارد و نباید مواد معدنی خام وارد کنیم و باید مواد در داخل کشور تولید شود تا مردم از ثمرات آن برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: امروز توفیق نصیب شد تا در خدمت مردم بزرگوار استان همدان باشیم و با مسوولان استان در زمینه توسعه استان و ظرفیت ها و مشکلات موجود دیدار و طرح های اقتصادی احداث شده را بهره برداری کنیم.

جهانگیری اضافه کرد: امروز فرصت هایی در مسایل اقتصادی کشور ایجاد شده که در شورای اداری استان همدان مفصل تر به آن پرداخته خواهد شد.

وی تاکید کرد: استان همدان منطقه مهمی از نظر تاریخی، فرهنگی و مذهبی است و شخصیت های بزرگی همچون سید جمال الدین اسدآبادی از علمای متعهد است که تاثیری بزرگ بر جامعه اسلام داشته است.

وی افزود: استان همدان همچنین از نظر اقتصادی منطقه مستعد کشاورزی است و در این استان صنایع مرتبط با کشاورزی می تواند محور توسعه باشد و باید در صنایع تبدیلی در استان همدان کارهایی انجام گیرد.

سامان دادن صندوق های بازنشستگی از محورهای برنامه ششم است

معاون اول رییس جمهوری در ادامه سامان دادن به صندوق های بازنشستگی را یکی از محورهای جدیدی که در برنامه ششم به آن پرداخته می شود عنوان کرد.

جهانگیری گفت: نحوه تامین حقوق بازنشستگان دشوار است و کسی که حقوق بگیر دولت است بعد از یک دوره از دولت بازنشسته می شود و از یک ردیف بودجه دولت به ردیف دیگر منتقل می شود.

وی تصریح کرد: صندوق های بازنشستگی برای جدا شدن کارمندان بعد از بازنشستگی از دولت راه اندازی شده ولی متاسفانه بار عظیمی بر دوش دولت گذاشته اند و باید صندوق ها از منابع خودشان استفاده کنند.

وی گفت: صندوق توسعه در شهرهای بزرگ ایجاد شود و از آن محل، حقوق خوبی به بازنشستگان پرداخت می شود.

وی ادامه داد: 120 هزار میلیارد ریال میزان اموالی بود که در جلسه دولت به صندوق فولاد پرداخت شد.

وی با بیان این که سامان دادن برنامه های صندوق بازنشستگی، محور اصلی برنامه ششم است گفت: با این اقدام این صندوق ها با منابعی که در اختیار دارند سرمایه ها و بازدهی بیشتر و بهتری بدست می آورند.

معاون اول رییس جمهوری روز سه شنبه به همراه وزرای صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چارچوب سفرهای استانی و بازدید از طرح های در حال اجرا وارد همدان شد.

افتتاح دو طرح صنعتی دیگر و شرکت در شورای اداری از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون اول رییس جمهوری به استان همدان است.

شهرستان اسدآباد با دارا بودن 110 هزار نفر جمعیت در غرب استان و در 45 کیلومتری شهر همدان واقع شده است 

Leave A Reply