کمبود نقدینگی عامل اساسی کاهش تولید در شهرکها و نواحی صنعتی است

0

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: کمبود نقدینگی عامل اساسی در کاهش تولید صنعتگران مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی است .

به گزارش روابط عمومی و بین الملل, دکتر سید محمد علی سید ابریشمی در جلسه مشترک با صاحبان صنایع مستقر در شهرک صنعتی خلخال گفت: در حال حاضر عمدترین مشکلی که واحدهای صنعتی را از تولید بازداشته سرمایه در گردش است .

وی تصریح کرد: مشکل کمبود نقدینگی باعث شده تا 70 در صد واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی کشور  به حالت تعطیل در آمده و یا با حداقل ظرفیت ممکن به فعالیت ادامه دهند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزایش چشمگیر و سه برابری نرخ ارز و نیز مشکلات ایجاد شده در گشایش ردیف اعتبار ارزی توسط بانکها و بالا رفتن قیمت مواد اولیه همزمان با شروع تحریمها را از دیگر دلایل کاهش نقدینگی واحدها بیان کرد.

دکتر سید ابریشمی ادامه داد: بانکها با بهانه های مختلف من جمله افزایش تورم در جامعه در صورت تزریق پول و اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی همکاریهای لازم را انجام نمی دهند.

وی تصریح کرد: ازدغدغه های مهم دولت تدبیر و امید  حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و مرتفع کردن مشکلات فراروی آنان بالاخص مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش جهت بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی به چرخه تولید است .

معاون وزیر صنعت , معدن و تجارت در ادامه افزود: ما آمادگی داریم در استای  توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در شهرستان خلخال دو ناحیه صنعتی دیگر را دربخش های شاهرود وخورش رستم احداث کنیم.

گفتنی است: این جلسه که با حضور نماینده شهرستانهای خلخال وکوثر درمجلس شورای اسلامی و جمعی ازمدیران اجرایی برگزار شده بود عمده مشکلات صنعتگران خلخال در خصوص معوقات بانکی , مشکلات مالیاتی , بیمه و سرمایه در گردش بررسی شد.

Leave A Reply