کمبود نقدینگی عامل اساسی در کاهش تولید صنعتگران

0

 

به گزارش خوشه های کسب وکار به نقل ازسازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ، دکتر سید محمد علی سید ابریشمی در جلسه مشترک با صاحبان صنایع مستقر درشهرک صنعتیخلخال گفت : در حال حاضر عمدترین مشکلی که واحدهای صنعتی را از تولید بازداشته سرمایه در گردش است .

وی تصریح کرد : مشکل کمبود نقدینگی باعث شده تا 70 در صد واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی کشور به حالت تعطیل در آمده و یا با حداقل ظرفیت ممکن به فعالیت ادامه دهند.

مدیر عامل سازمانصنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزایشچشمگیر و سه برابری نرخ ارز و نیز مشکلات ایجاد شده در گشایش ردیف اعتبار ارزی توسط بانکها و بالا رفتن قیمت مواد اولیه همزمان با شروع تحریمها را از دیگر دلایل کاهش نقدینگی واحدها بیان کرد.

دکتر سیدابریشمی ادامه داد : بانکها با بهانه های مختلف من جمله افزایش تورم در جامعه در صورت تزریق پول و اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی همکاریهای لازم را انجام نمی دهند.

وی تصریح کرد : ازدغدغه های مهم دولت تدبیر و امید حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و مرتفع کردن مشکلات فراروی آنان بالاخص مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش جهت بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی به چرخه تولید است .

معاون وزیر صنعت & cedil ; معدن و تجارت در ادامه افزود : ما آمادگی داریم در استای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در شهرستان خلخال دو ناحیه صنعتی دیگر را دربخش های شاهرود وخورش رستم احداث کنیم.

گفتنی است : این جلسه که با حضور نماینده شهرستانهای خلخال وکوثر درمجلس شورای اسلامی و جمعی ازمدیران اجرایی برگزار شده بود

عمده مشکلات صنعتگران خلخال در خصوص معوقات بانکی & cedil ; مشکلات مالیاتی & cedil ; بیمه و سرمایه در گردش بررسی شد.

Leave A Reply