دولت بدون نفت هم می‌تواند کشور را اداره کند/ ارز واردت و صنایع تامین شد

0

محمد‌ باقر نوبخت در جمع خبرنگاران درباره تداوم روند کاهش قیمت نفت در سال آینده اظهار داشت: بر اساس آنچه نهادهای پژوهشی پیش‌بینی کردند قیمت نفت به طور متوسط در سال آینده حدود 82 دلار خواهد بود.

وی افزود: البته دولت حتی اگر روند کاهش قیمت نفت تا پایان سال هم ادامه داشته باشد می‌تواند بدون مشکل کشور را اداره کند کمااینکه تا چند روز اخیر 22 هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی کشور تخصیص داده شده است.

نوبخت تصریح کرد: در حال حاضر تنها یک سوم از بودجه دولت از طریق درآمد‌های نفتی تامین می‌شود و می‌توانم با قاطعیت بگویم که منابع داخلی به جز نفت چنان است که دولت می‌تواند حتی بدون نفت هم کشور را اداره کند؛ اگرچه این برای ما مشکل خواهد بود و سختی‌هایی را در این راه متحمل می‌شویم.

نوبخت همچنین در پاسخ به پرسش‌های ارزی خبرنگاران گفت: دولت به هیچ وجه نرخ ارز در سال آینده را از رقم ۲۸۵۰ تومان پیش‌بینی شده در بودجه افزایش نخواهد داد.

وی افزود: دولت به دنبال تک نرخی کردن ارز است و در این راستا بازار باید خود را با دولت هماهنگ و تنظیم کند.به گفته معاون رئیس جمهور ارز مورد نیاز واردات و صنایع توسط دولت تامین شده و آنان نیازی برای مراجعه به بازار ندارند.

 
Leave A Reply