نمایشگاه اختصاصی توانمندی های ایران در عمان

0

شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد : نمایشگاه اختصاصی توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران در مسقط پایتخت عمان 16 دیماه سال جاری افتتاح می شود .

گزارش ایرنا حاکی است ، برپایی نمایشگاه یادشده در اجرای خط مشی های تجاری به منظور ارتقاء سطح صادرات غیر نفتی کشور صورت می گیرد و مدت زمان پیش بینی شده آن از 16 لغایت 20 دی ماه سال جاری است .

براساس این گزارش ، نمایشگاه اختصاصی توانمندیهای کشورمان در مسقط فرصت مناسبی را برای شرکت های فعال خدماتی- تولیدی –صادراتی کشور به منظور حضور در بازار کشور عمان از طریق صادرات محصولات و خدمات و یا اقدام جهت سرمایه گذاری وفعالیت های مشترک فراهم می آورد .

حجم مبادلات تجاری ایران و عمان سالانه بیش از 240 میلیون دلار اعلام شده و انتظار می رود این میزان در آینده افزایش یابد .

هیات 16 نفره اقتصادی و تجاری کشور عمان به منظور شناخت فرصت های سرمایه گذاری، آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های کشور و توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی در مهر ماه امسال به ایران آمده بود .

ایران و عمان در چارچوب کمیسیون های همکاری مشترک اقتصادی ، سیاست توسعه روابط تجاری و اقتصادی را جستجو می کنند و انتظار می رود در دولت یازدهم شاهد گسترش همکاریهای دو کشور باشیم .

مهمترین اقدامات به عمل آمده در چارچوب روابط دو جانبه میان ایران و عمان ، می توان به تشکیل شورای بازرگانان ایران و عمان در جهت توسعه همکاری بین بخش های خصوصی دو کشور، تاسیس مرکز تجاری ایران در عمان، همکاری های مشترک بین گارد ساحلی جمهوری اسلامی ایران و گارد ساحلی سلطنت عمان، افتتاح دفتر همکاری های اقتصادی عمان در شهر بندرعباس، حضور شرکت های ایرانی در مناقصه های این کشور و راه اندازی خط مستقیم هوایی از شیراز به مسقط و بالعکس را می توان ذکر کرد.

Leave A Reply