صادرات گل و گیاه به شکل زمینی و با وانت‌های بدون یخچال

0

به گزارش خوشه های کسب و کار به نقل ایسنا، سید جلال عجایبی درباره آخرین وضعیت پایانه صادراتی گل و گیاه توضیح داد: پایانه صادراتی گل و گیاه در همان وضعیت قبلی خود است. برای به نتیجه رساندن این پایانه تلاش می‌کنیم اما دستگاه‌های اداری پاسخگو نیستند. تاکنون با وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی مذاکراتی داشتیم ولی هیچ کدام جوابگوی ما نبوده‌اند.

وی ادامه داد: از یک سال و نیم گذشته به دنبال تسهیلاتی هستیم که از طرف معاون وزیر تایید شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

رییس پایانه صادرات گل و گیاه اضافه کرد: در حال حاضر بهترین فرصت را برای صادرات گل و گیاه به کشورهای عربی و آسیای میانه داریم ولیزیرساخت‌ها برای صادرات فراهم نشده است.

عجایبی درباره وضعیت صادرات گل و گیاه تصریح کرد: صادرات گل و گیاه شرایط مطلوبی ندارد چرا که با امکانات فعلی کسی نمی‌تواند گل و گیاه صادر کند.

وی با اشاره به مهمترین موانع برای صادرات گل و گیاه ادامه داد: نبودن تمرکز تولید از مهمترین مشکلات است. تمام مراحل تولید گل و گیاه از تولید، توزیع، آماده‌سازی و صارات باید به صورت متمرکز انجام شود اما در شرایط فعلی هیچ صادرکننده‌ای با ریسک‌های بی مورد و نوسانات قیمت که به دلیل دلال بازی ایجاد می شود امکان صادرات ندارد.

رییس پایانه صادرات گل و گیاه با انتقاد از حضور واسطه‌ها در صادرات گل و گیاه گفت: در این شرایط عده‌ای واسطه سود می‌برند، تولیدکنندگان متضرر می‌شوند و عملا صادراتی هم وجود ندارد.

عجایبی درباره نحوه انجام صادرات گل و گیاه عنوان کرد: ‌صادرات گل و گیاه ما به صورت مرز به مرز انجام می شود ما حدود 50 میلیون دلار است که تمام این محصولات گل و گیاه آپارتمانی و فضای سبز هستند.

بخه گفته وی صادرات گل و گیاه کاملا زمینی انجام می شود و هنوز صادرات هوایی به شکل درست راه اندازی نشده است.

رییس پایانه صادرات گل و گیاه اضافه کرد: تمام این موارد به زیرساخت‌های برمی گردد ما در بخش های دیگر از جمله سبزی و صیفی، میوه و تره بار و خشکبار با کمبود و ضعف در پایگاه صادراتی روبرو هستیم.

Leave A Reply