آینده اقتصاد منطقه رو به تحول جدیدی است و به سود ایران است

0

به گزارش خوشه های کسب و کار ه نقل از میزان، غلامحسین شافعی عصر امروز در دیدار با هیات بازرگانی بنگلادش در اتاق بازرگانی گفت: آینده اقتصاد منطقه رو به تحول جدیدی است و با فعالیت هایی که ایران انجام می دهد آینده اقتصادی متفاوتی نسبت به گذشته خواهد داشت. در سفر آینده ما به بنگلادش تفاهمنامه همکاری تجاری با این کشور به امضا خواهد رسید.

وی افزود: ما هم اکنون با استقبال قابل توجهی از کشورهای دنیا به خصوص اروپا مواجه هستیم که همه به دنبال بدست آوردن سهمی از حضور در منطقه هستند.

شافعی خطاب به هیات بازرگانی بنگلادش تاکید کرد: ایران خواهان ارتباط اقتصادی با کشورهای مسلمان بوده و اولویت ما کشورهای مسلمان هستند.

وی با ابراز امیدواری از تعامل اقتصادی با کشور بنگلادش گفت: در آینده ای نزدیک تفاهمنامه همکاری با این کشور به امضا خواهد رسید.

تاسیس کمیته مشترک تجاری ایران با بنگلادش

در ادامه این نشست رییس هیات بازرگانی بنگلادش و نماینده مجلس این کشور با بیان اینکه زمینه صادرات بسیار مهیا شده است از ایجاد مکانیزمی برای تاسیس کمیته مشترک تجاری از طرف بخش خصوصی این کشور با ایران خبر داد.

“صابرحسین چودری” عصر امروز در دیدار با رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: زمینه صادرات مناسبی در حوزه پوشاک و پارچه تا کنون به ایران وجود داشته و کشور بنگلادش در حال حاضر بسیار توجه دارد که تغییر زیادی در تولیدات دارویی، صنایع دارویی، سرامیک، انتقال اطلاعات ایجاد کند.

وی افزود: همواره در زمینه صادرات الیاف به ایران ارتباط تنگاتنگی داشتیم و تا کنون 25 میلیون دلار صادرات الیاف به ایران داشته ایم.

وی با بیان اینکه در نظر داریم در زمینه تبادل اطلاعات با ایران به نقطه مشترکی برسیم گفت: در حال حاضر به دنبال ایجاد مکانیزم برای تاسیس کمیته مشترک تجاری بین دو کشور هستیم.

گفتنی است در این جلسه مدیر بزرگترین کارخانه تولید نفت در بنگلادش گفت: در حال حاضربین 95 تا 98 درصد تولید نفت در بنگلادش به ایران صادر می شود.

به گفته وی در حال حاضر بیش از 800 تن نخ روزانه در این کشور تولید می شود و ما در صدد گسترش صادرات این محصول هستیم.

وی افزود: به غیر از تولید نفت کشور بنگلادش در صنایع دیگر از جمله تولید فرش خواهان ارتقاء سطح تجاری با ایران است.

Leave A Reply