تیم 120 نفره ای بازرگانان پرتغالی در تهران

0

بازرگانان و فعالان اقتصادی پرتغال با حضور در ایران، با همتایان اقتصادی خود مذاکره کردند و بر گسترش روابط تجاری تاکید کردند.

به گزارش خوشه های کسب و کار به نقل از فارس طی یک سال اخیر تیم‌های بزرگ تجاری اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و ایتالیا برای مذاکرات رو در رو و افزایش سطح مبادلات تجاری در ایران حضور یافتند. این بار پرتغالی ها با تیم ۱۲۰ نفره ای از بازرگانان در رأس هیأتی به همراه وزیر امور خارجه این کشور وارد تهران شدند تا زمینه همکاری مشترک و سرمایه‌گذاری را با یکدیگر بررسی کنند.

پرتغال هفتمین کشور دنیاست که با اصلاح قوانین اقتصادی خود آزادترین زمینه اقتصادی و تجاری را دارد.

پدرو پسوآکوستا عضو هیأت رئیسه آژانس تجارت خارجی و سرمایه گذاری پرتغال بعد از ظهر امروز در نشست کاری که با بازرگانان ایرانی در  اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: حضور ما در ایران می تواند نقطه عطفی در توسعه روابط تجاری بین دو کشور باشد و در تاریخ رابطه دو کشور هیچ گاه نقطه منفی وجود نداشته است.

وی با اشاره به اینکه امضای تفاهم نامه بین دو کشور به تقویت همکاری تجاری کمک خواهد کرد، افزود: دوره جدیدی در روابط تجاری ایران و پرتغال آغاز شده که بازرگانان دو کشور برای سرمایه گذاری می توانند از ظرفیت‌های هردو بهره ببرند.

پسوآکوستا به این نکته اشاره کرد که پرتقال بهترین ظرفیت ها را در حوزه کفش، کاغذ و روغن زیتون دارد و در عین حال در عرصه تجهیزات مخابراتی، انرژی های نو و تکنولوژی نوین استانداردهای بالایی دارد.

عضو هیأت رئیسه آژانس تجارت خارجی و سرمایه گذاری پرتقال ادامه داد: در بخش قطعات خودرو طراحی دستگاه های خودپرداز ATM ، اتوماسیون اداری و پرداخت های الکترونیکی طراحی های نوینی داریم و شرکت های پرتغالی آمادگی آن را دارند، تا این خدمات را به شرکت‌های ایرانی ارائه کنند.

به گفته وي ، از آنجایی که بازار جهانی به شدت رقابتی شده است، باید از فرصت دو جانبه بیشترین بهره را برد مضاف بر آنکه پرتقال در عرصه رقابت پذیری پانزدهمین کشور در جهان است که توسط سرمایه گذاران دنیا هم تائید شده است.

پسوآکوستا همچنین با بیان اینکه دولت و اقتصاد پرتغال کمترین محدودیت و موانع را در دنیا دارد، افزود: اصلاحات اقتصادی وسیعی انجام دادیم که آن را منعطف کرده و سرمایه گذاری خارجی در این کشور آسان‌تر انجام می شود که از جمله آن حداقل محدودیت‌های مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی است.

حضور هیأت پرتغالی در ایران می تواند زمینه خوبی برای صادرات محصولات پتروشیمی، خشکبار و سایر کالاهای بین طرفین برای توسعه صادرات غیر نفتی و همچنین جذب سرمایه گذار خارجی در مناطق ویژه و اقتصادی کشورمان باشد.

به گزارش خوشه های کسب و کار به نقل از فارس، وزیر امور خارجه پرتغال به همراه شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز دیدارهایی را با مقامات عالی رتبه کشور داشتند و پس از آن مذاکرات رو در روی تجاری با بازرگانان ایرانی آغاز خواهد شد.

Leave A Reply