آغاز به کار سومین نمایشگاه صنعت خودرو و قطعات وابسته در استان سمنان

0

سومین نمایشگاه صنعت خودرو و قطعات وابسته با حضور معاون امور حقوقی رییس جمهور ، معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران   و سایر مسئولان استانی و کشوری افتتاح شد.

به گزارش خوشه های کسب و کار به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی سمنان ، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه به صورت تخصصی و ملی، برای عرضه و نمایش قطعات، تجهیزات و ماشین آلات صنعت خودرو افتتاح شده و تا هشتم اسفند ماه به روی علاقمندان گشوده است.

محمدرضا صادقی هدف از برگزاری این نمایشگاه را توجه به اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: برگزاری این نمایشگاه نقش موثری در ارایه توانمندی های صنعتی تولیدکنندگان خودرو در داخل کشور و نیازمندی های مصرفی صنایع خودروسازی دارد.

صادقی با بیان اینکه در این نمایشگاه 114 غرفه حضور دارند ، گفت: شرکت خودروسازی سایپا از شرکت کنندگان در این نمایشگاه است.

خوشه صنعتی خودرو سه سال است توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان ایجاد شده   و برگزاری نمایشگاه صنعت خودرو و قطعات وابسته در سمنان از برنامه های این خوشه صنعتی است.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در ادامه مراسم آمار وضعیت واحدهای مرتبط با خودرو را ارائه   و نمایندگان خودرو سازان و قطعه سازان مشکلات و موانع تولید  و خواسته های خود را از دولت تدبیر و امید بیان کردند.

سرکار خانم دکتر امین زاده ضمن ابراز امیدواری از افزایش توان مهندسین و افزایش رقابت بین المللی در عرصه خودرو و قطعه سازی خودرو عزم دولت را بر برطرف کردن موانع قانونی تولیدات مرتبط با خودرو اعلام داشت.

در پایان مراسم تفاهم نامه ای بین خودروسازان و قطعه سازان با هدف ارتباط بیشتر بین واحدهای تولیدکننده خودرو و قطعه ساز داخلی منعقد شد.

Leave A Reply