وزیر صنعت خواستار تسریح در ساخت و به بهره برداری رسیدن نمایشگاه دایمی فرش دستباف قم شد

0

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر هیات دولت به قم خواستار تسریع در ساخت و به بهره برداری رسیدن نمایشگاه دایمی فرش دستباف قم شد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ محمدرضا نعمت زاده عصر روز چهارشنبه با حضور در محل احداث این نمایشگاه از تاخیر در اجرای آن گلایه کرد و خواستار همراهی تشکل ها و اتحادیه های فرش قم با سازمان صنعت، معدن و تجارت در پیگیری این امر شد.

وی با تاکید بر اینکه استان قم ظرفیت‌های خوبی در صنعت دارد، افزود: یکی از بزرگترین فرصت های صادراتی استان قم تولید فرش ابریشمی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قم را می توان مرکز تخصصی فرش ابریشمی در کشور دانست، همراهی بخش خصوصی و دولت را پیش برنده اعلام کرد.

در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان قم، سرپرست مرکز ملی فرش ایران که او را همراهی می کرد گزارشی از روند تصویب تا اجرای نمایشگاه یاد شده ارایه کرد.

گفتنی است احداث نمایشگاه دایمی فرش قم از مصوبات سفر رهبری به قم در سال 89 بوده است که منابع مالی آن تاکنون از 3 محل رهبری(اعتبارات سفر)، ملی(وزارت صنعت، معدن و تجارت) و استانی(استانداری قم) تامین شده است.

این نمایشگاه در نزدیک به ورودی شهر قم و در موقعیت مناسبی پی ریزی شده که تاکنون 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شایان ذکر است مدیران و نمایندگان تشکل ها و فعالان فرش قم نیز در محل نمایشگاه یادشده پذیرای وزیر صنعت بوده و با وی به گفت و گو پرداختند.

Leave A Reply