بررسی مسائل و مشکلات صنعت سنگ استان یزد

0

مسائل و مشکلات صنعت سنگ استان یزد در جلسه ای با حضور دشتی مدیرکل امور اقتصادی استانداری یزد، نوربخش مدیر کل امور مالیاتی استان و جمعی از اعضای شورای راهبری خوشه سنگ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی یزد، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد در این جلسه با اشاره به توانمندیهای صنعت سنگ استان گفت: در استان یزد حدود 124 واحد فراوری سنگ مشغول به کار هستند و از نظر معادن سنگ ساختمانی این استان از جایگاه ویژه ای برخوردار است که در حال حاضر 146 معدن فعال در استان وجود دارد.

سید مسعود عظیمی یکی از مشکلات این صنعت را امور مالیاتی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر مشکلی که اکثر واحدهای فراوری سنگ با آن روبرو هستند مشکل مالیات بر ارازش افزوده ای است که از تولیدات آنها دریافت می شود.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از این صنعت و حل مشکلات آن ابراز امیدواری کرد: با تعامل و همفکری اداره کل امور مالیاتی استان در حل مسائل و مشکلات مالیاتی صنعتگران، گامی مهم در جهت رشد و توسعه اقتصادی استان و به ویژه صنعت سنگ برداشته شود.

نوریخش مدیر کل امور مالیاتی استان نیز در این جلسه با اشاره به قوانین و مقررات تدوین شده در این زمینه بر حل مشکلات و همکاری و حمایت از این واحدهای سنگبری استان قول مساعد داد.

Leave A Reply