حضورشرکت شهرکهای صنعتی استان چهارمحال و بختیاری در نخستین جشنواره برترین های صنعت بسته بندی کشور

0

شرکت شهرکهای صنعتی استان چهارمحال و بختیاری در نمایشگاه های B2B  و B2C نخستین جشنواره برترین های صنعت بسته بندی کشور شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت شهرکهای صنعتی استان چهارمحال و بختیاری ؛شرکت شهرکهای صنعتی استان چهارمحال و بختیاری در نمایشگاه های B2B  و B2C نخستین جشنواره برترین های صنعت بسته بندی کشور که با رویکرد توسعه اشتغال پایدار برگزار شده ،شرکت کرد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در حاشیه این جشنواره گفت:ارزش صنعت بسته بندی در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر ، از وضعیت چندان مطلوبی برخوردار نیست و بررسی آمارهای موجود در صنعت بسته بندی و مقایسه آن با کشورهای دیگر نشان می دهد که سهم ایران در صنعت جهانی بسته بندی بسیار ناچیز است.  

رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان چهارمحال و بختیاری با بیان این مطلب که پائین بودن جایگاه ایران در صنعت بسته بندی و نبود چشم انداز روشنی از رشد این صنعت می تواند تبعات منفی برای اقتصاد کشور به دنبال داشته باشد، افزود :صنعت بسته بندی به عنوان توانمندساز بخش های اقتصادی عمل می کند.ضعف در این صنعت می تواند آسیب های جدی به سایر بخش های اقتصادی واردسازد.این ضعف در نهایت باعث ضعف شرکت های ایرانی در بازارهای صادراتی و بازارهای داخلی شده و مزیت رقابتی چندانی نخواهند داشت.

رضا گنجی در ادامه افزود:با توجه به اینکه  سازمان جهانی بسته بندی با هدف تقویت و توسعه فن آوری، علمی، فنی و مهندسی در این بخش و دسترسی آسان مصرف کننده به کالا تاسیس شده و نقش موثری در توسعه تجارت بسته بندی و ترغیب و ایجاد انگیزه در تولیدکننده برای تحقیقات بیشتر داردوارتباط با سازمانهای جهانی می تواند زمینه حضور کالای ایرانی در بازارهای جهانی را بیشتر و اعتماد مصرف کننده خارجی را جلب کند.

گفتنی است ، سخنران اصلی این جشنواره پرفسور آلفرد کیت پیرسون دبیرکل سازمان جهانی بسته بندی(WPO)  در حاشیه  بازدید از غرفه شرکت شهرکهای استان از آمادگی این سازمان برای پذیرش ایران خبرداد و تاکید کرد: اگر ایران بتواند الزامات را رعایت کند می توانیم آن را به عضویت سازمان جهانی بسته بندی بپذیریم.    

وی یکی از الزامات را دید کلی نگر نسبت به صنعت بسته بندی عنوان کرد و افزود: ایران باید این صنعت را همه جانبه نگاه کند نه نگاه بخشی به آن داشته باشد.

پیرسون خواستار حضور جدی تر ایران در عرصه های بین المللی شد و تاکید کرد: این حضور کمک خواهد کرد ایران بتواند الگوهای بین المللی بسته بندی را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهد.

در جشنواره برترین های صنعت بسته بندی کشور که تا 19 اسفند در محل مصلی جنوبی امام خمینی (ره)، با حضور حدود 270 شرکت از 31 استان و 70 شرکت در بخش های تجاری و بیش از 200 شرکت در حوزه عرضه بسته بندی محصول و کالا به صورت مستقیم در حال برگزاری است که از استان چهارمحال و بختیاری شرکت خوشه صنعتی پدیده بلداجی و شرکت عطر آرام جنوب در بخش B2C و بیش از 50 محصول واحدهای صنعتی استان در بخش B2B در غرفه شرکت شهرکهای صنعتی استان به معرض نمایش گذاشته شده است.

Leave A Reply