مهم‌ترین اولویت های بانک مهر اقتصاد

0

رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد در نشست هم اندیشی همیاران روابط عمومی استان زنجان، حفظ و نگهداشت مشتریان فعلی در کنار جذب مشتریان جدید را از مهم‌ترین اولویت های این بانک عنوان کرد….

خبر اقتصادی: منصور شیخ‌الاسلامی رئیس اداره کل روابط عمومی بانک در این نشست با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، گفت: طی یک دهه گذشته تاکید معظم له در خصوص توجه مسئولین و مردم به این مدل اقتصادی با محورهای حیاتی و کلیدی بوده است.

شیخ الاسلامی ادامه داد: مدیریت مصرف و اصلاح الگوی مصرف، جهت دهنده برای تولید و این دو در کنار هم، جهت سرمایه گذاری های کلان در کشور را مشخص می کنند.

مدیر کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استعدادهای سرشار معنوی، ذخایر غنی طبیعی و برخورداری از نیروی انسانی متعهد و کارآمد را از ظرفیت های مهم کشور دانست و تصریح کرد: باید با همکاری دستگاه های اجرایی و مردم از این قابلیت ها برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر همه مشکلات و بحران های داخلی و خارجی مقاوم می کند، افزود: اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص فشارهای محیط و تلاش برای کنترل و تبدیل کردن آن به فرصت است.

شیخ الاسلامی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، بر خلاف تصور برخی ها اقتصاد ریاضتی نیست، افزود: مصرف درست، هزینه صحیح، و مدیریت انرژی از توصیه های دین مبین اسلام است که بارها از سوی معصومین(ع)، بزرگان و علماء مورد تاکید قرار گرفته که از محورهای اصلی و کلیدی اقتصاد مقاومتی نیز محسوب می شود.

وی با بیان اینکه واردات هر کالای خارجی مساوی با تعطیل کردن یک کارخانه و به بحران کشیده شدن اشتغال در کشور است، یادآور شد: باید با مدیریت درست و کارآمد، اقدامات مقتضی برای تحقق این مهم صورت گیرد.

مدیر کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد بر ضرورت حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی تاکید کرد و گفت: حمایت از چرخه تولید موجب رونق اقتصاد و اشتغالزایی در کشور می شود.

شیخ الاسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ایده تشکیل همیاران روابط عمومی را طرحی ابتکاری از سوی بانک مهر اقتصاد عنوان کرد و گفت: طرح همیاران روابط عمومی نمونه مشابهی در سیستم بانکی کشور ندارد.  

وی خاطر نشان کرد: مشتری مداری و حفظ مشتریان فعلی در کنار جذب مشتریان جدید از مهم‌ترین اولویت های این بانک است از اینرو با اجرای طرح همیاران در صددیم تا با ارتقاء مهارت‌ های ارتباطی همکاران، پاسخگویی و مسئولیت پذیری آنها را در قبال مشتری افزایش دهیم.

مدیرکل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، افزایش مهارت‌های لازم در زمینه برقراری ارتباط موثر و هوش هیجانی را از اهداف به کارگیری همیاران روابط عمومی اعلام کرد و بیان داشت: این مقوله کمک می‌کند که با توجه به نیازهای ویژه مشتریان به نوعی همدلی و همراهی با آن ها صورت پذیرد و ارتباط موثرتری با مشتری در شعب شکل گیرد.

مدیر کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود، روابط عمومی بانک مهر اقتصاد را به عنوان یک روابط عمومی پویا و خلاق معرفی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش همکاران خوبم، روابط عمومی بانک در سومین آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی کشور موفق به کسب تندیس زرین تعالی شد.

وی کسب این موفقیت را مرهون استقرار زیرساخت‌ در حوزه سیستم های مدیریت کیفیت و زحمات همکاران روابط عمومی بانک عنوان کرد و گفت: تندیس مذکور پس از بررسی برنامه‌ها و فعالیت‌های روابط عمومی بانک توسط ارزیابانی از دبیرخانه آئین سرآمدان به بانک مهر اقتصاد اعطا شد.

وی توسعه برند و گسترش فعالیت های اقتصادی بر اساس مولفه های بانکداری اسلامی را از دیگر اهداف بانک مهر اقتصاد برشمرد و در ادامه با اشاره به حمایت این بانک از طرح های همراستا با اقتصاد مقاومتی، گفت: در سال گذشته 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی اختصاص یافت و در سال جاری این رقم به 4 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فعالیت 800 شعبه بانک مهر اقتصاد در کشور اظهار کرد: طرح همیاران روابط عمومی در تمامی شعب کشور اجرایی شده است.

در ادامه محمد قضایی همیاران روابط عمومی را پل ارتباطی بین سازمان و مشتری عنوان کرد و افزود: همیاران روابط عمومی مختص بانک مهر اقتصاد و با ابتکار این بانک شکل گرفته است.

مدیر کل شعب استان زنجان بر ضرورت مشتری مداری از سوی کارکنان بانک مهر اقتصاد تاکید کرد و گفت: استان زنجان از پیشگامان اجرای طرح همیاران روابط عمومی است.

وی همیاران را بازوی توانمند شبکه روابط عمومی بانک مهر اقتصاد عنوان کرد و گفت: همیاران روابط عمومی اهداف مورد نظر اداره کل را در شعب برنامه ریزی و دنبال می ‌کنند.
 

Leave A Reply