ضرورت تدوین برنامه راهبردی مشخص برای صنعت مخابرات

0

به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت ،معدن وتجارت،محمدرضا نعمت زاده، در کارگروه توسعه صادرات غیرنقتی که با موضوع بررسی مسائل و مشکلات فرآروی صادرات صنعت مخابرات و با حضور فعالان و صاحبنظران این صنعت برگزار شد افزود: ضرورت حمایت از تولید داخل یکی از موضوعات مهمی است که همواره به آن توجه داشته ایم و تلاش می کنیم تا در این جلسات به طرح جامعی از چگونگی رشد و ارتقاء صنعت مخابرات دست یابیم.
وی این صنعت را جزء صنایع دانش بنیان و پیشرفته خواند که می تواند علاوه بر اشتغالزایی رشد ارزش افزوده بیشتری را به دنبال داشته باشد .
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با دعوت از صاحبنظران ، اساتید فن و فعالان این بخش از صنعت کشور تصریح کرد: ما آمادگی هر نوع همکاری برای پیشبرد اقدامات را داریم لذا از شما فعالین این عرصه تقاضا می کنیم دراین راه با ارائه راهکارهای اجرایی و عملیاتی ما را دراین راه یاری رسانید.
مهندس نعمت زاده همکاری و تعامل بیش از پیش دانشگاهیان با بخش صنعت را یکی از مولفه های مهم در رشد این صنعت و رسیدن به جایگاه مناسب آن در کشور دانست و گفت: تلاش می کنیم با تشکیل کمیته یا کارگروهی تخصصی هرچه بیشتر این تعاملات را سرعت ببخشیم.
وی در ادامه سخنان خود بر لزوم سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه تاکید کرد و افزود: رشد تکنولوژی و فناوری همپای تغییرات جهانی موضوعی است که دراین صنعت بسیار حائز اهمیت خواهد بود از این رو می توان با فعال کردن مرکز تحقیقات مخابرات به این مهم کمک کنیم.
به گفته نعمت زاده ؛با داشتن برنامه ریزی هدفمند، تعیین اولویتها ، سرمایه گذاری مشترک با دیگر کشورها و تعیین راههای توسعه صادرات دراین صنعت می توان به توسعه این صنعت با شتاب بیشتر کمک کرد.
گفتنی است: دراین نشست که با حضور جمعی از نمایندگان فعالین این صنعت ، انجمن و سندیکا صنایع مخابراتی و برخی اساتید دانشگاه برگزار شد، بحث و تبادل نظر در مورد چگونگی حل مشکلات صورت گرفت و راهکارهای لازم برای توسعه صنعت مخابرات ارائه گردید.

Leave A Reply