پرداخت وام ۷۵۰ میلیونی با کارمزد ۳ درصد به تعاونی‌های روستایی

0

سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌جمهور در گردهمایی مسئولان استانی سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه بسیج در همه عرصه های حفظ انقلاب بویژه عرصه سازندگی نقشی بی بدیل دارد، گفت: بسیج برخوردار از روحیه معنوی و خستگی ناپذیر است. بسیج، مردم باور و مردم، بسیج باور هستند. به همین دلیل بسیج سازندگی می تواند و باید نقشی اساسی در توسعه روستایی ایفا کند.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی مرد عمل است و خیال پردازی نمی کند، اظهارکرد: علاوه بر شناسایی مشکلات مردم در روستاها و ارائه راحل حل برای رفع معضلات، بسیج سازندگی در حوزه اجرا نیز می تواند کمک های بزرگی به معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کند. بسیج سازندگی در واقع همان معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم در مجموعه سپاه و ما نیز همان بسیج سازندگی در دولت هستیم.

سید ابوالفضل رضوی با بیان اینکه انتظار داریم همکاری مشترک بسیج سازندگی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم منجر به تحول در توسعه روستایی کشور شود، گفت: باید باهمکاری یکدیگر معضلات خطرناکی چون تخریب محیط زیست، بیکاری و آسیب های اجتماعی حاشیه شهرها را حل کنیم و رشد اقتصادی کشور را افزایش دهیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم با بیان اینکه مشارکت مردم، اصلی ترین عامل در توسعه پایدار روستایی است، خاطرنشان کرد: اگر مردم مشارکت نکنند و سهمی در اثرگذاری برای خود قائل نباشند، توسعه روستایی محقق نمی شود. در مسیر توسعه کشور باید به دوقشر جوانان و زنان توجه ویژه ای داشت زیرا آن ها می توانند شتاب توسعه کشور را به شدت افزایش دهند.

وی با اشاره به طرح معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم برای اشتغالزایی در روستاها، گفت: شرکت های تعاونی روستایی که حداقل 25 خانواده در آن مشارکت داشته باشند اگر بر اساس مزیت های بومی روستاها طرح اشتغالزایی اعم از کشاورزی، گردشگری و … به این معاونت ارائه کنند، تا سقف 750 میلیون تومان وام با کارمزد 3 درصد دریافت می کنند و این کارمزد در مناطق مرزی صفر در نظر گرفته شده است. اگر تعداد خانواده های عضو در شرکت های تعاونی از 200 خانوار فراتر رود، پرداخت تسهیلات برای انجام طرح ها هیچ سقفی نخواهد داشت.

سید ابوالفضل رضوی تاکید کرد: این وام ها به مدت 2 سال از فرصت تنفس برخوردارند و وثیقه مورد نیاز آن کارت یارانه ماهانه سرپرست خانوار است.

Leave A Reply